Ruská kandidátka na Miss Země vyvolala poprask na mezinárodní scéně

Přehlídka v plavkách, načesané vlasy, zářivé úsměvy – soutěže o titul královny krásy většinou nevybočují z léta zajetých kolejí. O to větší poprask vyvolala doma i v zahraničí ruská kandidátka na dnes vrcholící Miss Země (Miss Earth), která místo otřepaných klišé o světovém míru bez obalu zkritizovala život ve své vlasti.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Kandidátky na Miss Earth | Foto: Reuters

24letá Natálie Pěrevěrzevová z Ruska na soutěži o Miss Země na Filipínách zaujala nejen svou krásou, ale i otevřenou prezentací vlastního občanského postoje.

Modelka, Miss Moskvy roku 2010 a bývalá finanční expertka, odpověděla na standardní otázku, v čem je hrdá na svou vlast, zdrcující kritikou současného života v zemi a korupce, která ho ovládá.

Přehrát

00:00 / 00:00

Příspěvek zpravodajky Českého rozhlasu v Rusku Lenky Kabrhelové o odvážném prohlášení ruské kandidátky na Miss Earth v Ranním Radiožurnálu

Rusko, které má mladá žena podle svých slov ráda nade vše, je podle ní trpící zemí, nemilosrdně plundrovanou nenasytnými, chamtivými a nepoctivými lidmi.

„Rusko je tepna, ze které odčerpává bohatství skupinka ‚vyvolených‘,“ napsala brunetka ve své eseji na webových stránkách soutěže zdůrazňující ekologické aspekty. A varovala i před dalšími problémy, se kterými se Rusko podle jejího názoru potýká: „odliv inteligence do zahraničí, sílící nacionalismus, nekončící válka na Kavkaze“.

Mezi ruskými komentátory vyvolal text dobrovolnice Světového fondu pro divokou přírodu doslova poprask. I přesto, že Miss svou zemi také pochválila, vyzdvihla literární dědictví a velikány jako například Alexandr Puškin nebo Sergej Jesenin, sklidila od části publika odsouzení za to, že na světové půdě „zhanobila“ svoji zemi.

Další hlasy jsou ale o poznání smířlivější. Jak poznamenal jeden z komentátorů, „vždyť Natálie nakonec řekla úplně to samé, co si říkáme my všichni, jen otevřeně a před zahraničním publikem“.

Lenka Kabrhelová, Eva Presová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme