Mluvčí německé vlády potvrdil, že zemřela matka kancléřky Merkelové. Herlind Kasnerové bylo 90 let

Německé kancléřce Angele Merkelové zemřela matka. Herlind Kasnerové bylo 90 let. Potvrdil to ve středu agentuře DPA mluvčí německé vlády. Merkelová na sobě podle pozorovatelů na veřejných vystoupeních nedává nic znát; ve středu se v Bruselu účastní mimořádného summitu Evropské unie k brexitu. Podle DPA měla Merkelová ke své matce blízký vztah.

Berlín Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Herlind Kasnerová v den 60. narozenin své dcery, německé kancléřky Angely Merkelové. (archivní foto) | Foto: Thomas Peter | Zdroj: Reuters

„Prosíme o respektování soukromí spolkové kancléřky a její rodiny,“ řekl DPA vládní mluvčí.

O úmrtí matky kancléřky nejdřív informovaly magazín SuperIllu a deník Bild. Kasnerová zemřela údajně už na začátku tohoto měsíce.

Merkelová, rozená Kasnerová, se narodila v roce 1954 v Hamburku učitelce latiny a angličtiny Herlind Kasnerové a luteránskému pastorovi Horstu Kasnerovi.

Herlind Kasnerová naposledy žila v Templinu na severu spolkové země Braniborsko, kde vyrůstala i budoucí kancléřka. V Templinu se má v úzkém kruhu rodiny a přátel uskutečnit také pohřeb matky političky. Otec Merkelové zemřel v roce 2011.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme