Srílanská armáda pokračuje v ofenzivě proti Tamilům

Letectvo srílanské armády ráno shodilo několik bomb poblíž ústředí separatistických Tamilských Tygrů v Kilinokčí. Už druhým dnem tak pokračuje odvetná akce vlády za útok na autobus, při kterém přišlo o život přes 60 civilistů. Byl to nejhorší teroristický čin od uzavření příměří v roce 2002.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

V rybářské vesnici nedaleko hlavního města Srí Lanky Colomba nezbylo po ničivé vlně téměř nic. Vodu ale naštěstí mají. | Foto: Petr Sirotek

Separatistická organizace Tygři osvobození Tamilského Ílamu, bojující za odtržení od Srí Lanky, se od atentátu oficiálně distancovala, diplomaté a analytici však podle agentury Reuters tvrdí, že atentát měl všechny znaky jejich předchozích útoků.

Tamilští tygři se minulý týden v Norsku odmítli sejít s delegací srílanské vlády a míroví vyjednavači se domnívají, že rozhovory mezi Kolombem a separatisty už nebude možné obnovit. Za dvacet let střetů mezi oběma stranami přišlo o život 64 tisíc lidí.

David Koubek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme