Při střelbě v americkém Milwaukee zemřelo šest lidí včetně pachatele, další jsou zranění

Jeden ze zaměstnanců pivovaru Molson Coors v americkém Milwaukee ve státě Wisconsin ve výrobním areálu zastřelil pět lidí a poté spáchal sebevraždu. Informovala o tom ve čtvrtek policie. Podle vyšetřovatelů střílel 51letý muž, o motivu jeho činu ale zatím není nic známo. Zranění na místě nejsou.

Milwaukee (Aktualizováno: 6:17 27. 2. 2020) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Střelba v prostoru pivovaru v americkém Milwaukee si vyžádala minimálně pět obětí. | Foto: Mark Hoffman | Zdroj: Reuters

Starosta Milwaukee Tom Barrett řekl, že zemřelo několik lidí. Vyzval občany, aby se od místa incidentu drželi dál, i když podle něj už se situace pomalu uklidňuje.

„Pro zdejší zaměstnance je to opravdu hrozivý den. Pět lidí šlo do práce, tak jak to dělá každý, mysleli si, že budou pracovat, pak mít padla a vrátí se ke svým rodinám. Ale to se bohužel nestane“ sdělil Barrett. 

Rodinám obětí už vyjádřil soustrast také americký prezident Donald Trump.

Střelec zabil pět zaměstnanců pivovaru a následně spáchal sebevraždu. Policie předpokládá, že pachatel byl sám. „Na místě nejsou další hrozby, nicméně budeme s vyšetřováním pokračovat i v průběhu noci,“ sdělil Reuters policejní velitel Alfonso Morales.

Střelcem byl 51letý muž. Podle policie byl vybaven dvěma ručními zbraněmi, z nichž jedna měla tlumič.

V komplexu pivovaru Molson Coors jsou nejen výrobní provozy, ale také několik administrativních budov, celkem v areálu pracuje více než tisícovka lidí.

Poslední případ hromadné vraždy střelnou zbraní se v Milwaukee odehrál roce 2012, kdy v sikhském chrámu na předměstí Oak Creek bývalý voják z rasistických pohnutek zastřelil šest lidí.

ČTK, anj Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme