Student na střední škole v Denveru postřelil dva spolužáky

Na střední škole v Denveru v americkém státě Colorado se střílelo. Jeden ze studentů zranil dva spolužáky a poté spáchal sebevraždu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Na střední škole v americkém Denveru se střílelo | Zdroj: ČTK

Zatím není jasné, co se přesně ve školním areálu na předměstí Denveru stalo. Na televizních záběrech vycházeli žáci dotyčné školy z budovy s rukama nad hlavou.

Podle mluvčího místní nemocnice je jeden ze zraněných v kritickém stavu. Druhý student utrpěl jen drobná zranění.

Po střelbě utekly stovky studentů ze školní budovy a čekaly na školní atletické dráze. Další studenti se skrývali v zamčených učebnách.

Podle Graysona Robinsona, šerifa okresu Arapahoe, kde denverské předměstí Centennial leží, útočník ve škole mluvil o "konkrétním učiteli, kterého chtěl konfrontovat". Spolužák, který ho chtěl zastavit, skončil v nemocnici.

Přehrát

00:00 / 00:00

O útoku ve škole v Denveru mluvila americká zpravodajka Lenka Kabrhelová

Útočník byl posléze nalezen mrtev ve školní budově. "Je mrtev a zřejmě spáchal sebevraždu," řekl šerif. Policie zná jeho jméno, ale zatím ho nebude zveřejňovat, dodal.

Nejhorší útoky střelců v USA
Duben 1999 – Dva těžce ozbrojení mladiství postříleli na střední škole Columbine v Littletonu blízko Denveru 13 studentů a zaměstnanců, poté spáchali sebevraždu.
Duben 2007 – Na Technické univerzitě ve virginském Blacksbourgu střelec zabil 32 lidí a poté i sebe.
Červenec 2012 – Střelec v kině na premiéře posledního filmu o Batmanovi zabil 12 lidí a 59 zranil. Pachatele policie dopadla, ve svém bytě nastražil jako past. Podle soudu je nepříčetný, takže se vyhne trestu smrti.
Prosinec 2012 - Střelba ve škole v Newtownu v americkém státě Connecticut si vyžádala 27 mrtvých, z toho 20 dětí. Střelec poté obrátil zbraň proti sobě. Jeho matka pracovala ve škole a byla mezi oběťmi.

Američané si v těchto dnech připomínají smutné první výročí střelby na základní škole v Newtownu, kde mladý muž postřílel dvacet malých dětí.

Ani Denver ale nezůstal útoků střelců ušetřený. Vloni v červenci tam střílel James Holmes v zaplněném kině při premiéře posledního filmu Batman. Zabil 12 lidé a dalších 59 zranil.

Soud ho prohlásil za nepříčetného, takže se vyhnul trestu smrti.

Místo dnešního incidentu je navíc nedaleko střední školy Columbine, kde se stal nechvalně proslulý masakr v roce 1999.

Dva těžce ozbrojení mladiství tehdy postříleli na střední škole v Littletonu blízko Denveru 13 studentů a zaměstnanců, poté spáchali sebevraždu.

Lenka Kabrhelová, Jan Prokeš Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme