Tour de France čelí v Němcku dalším skandálům

Doslova dominový efekt rozpoutal v Německu pozitivní dopingový nález německého cyklisty Patrika Sinkewitze. Veřejnoprávní kanály ARD a ZDF nejprve přestaly s okamžitou platností vysílat přímé přenosy z Tour de France. Teď se přidávají významní sponzoři, kteří hrozí odchodem z vrcholové cyklistiky.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Cyklistický peloton | Foto: Jan Rosenauer

Vážným potížím se zřejmě nevyhne ani samotný cyklista, u kterého byla zjištěna zvýšená hladina testosteronu. Sinkewitz požádal o kontrolu svého B-vzorku a tvrdí, že odběr neproběhl formálně podle stanovených pravidel. Cyklista je už ale měsíc vyšetřován státním zastupitelstvím v Kolíně nad Rýnem kvůli podezření z podvodu v souvislosti s užíváním zakázaných látek.

Další velké firmy pak kvůli nejnovějšímu skandálu zvažují, že svět profesionální cyklistiky nadobro opustí. Kromě Adidasu jsou to třeba společnosti Audi, Gerolsteiner nebo Nordmilch.

Jako propadák se zatím jeví sledovanost stanice Sat.1, která začala v Německu vysílat přenosy z Tour de France poté, co se závod rozhodly bojkotovat obě veřejnoprávní televize. Evropský sportovní kanál Eurosport naopak dokázal v posledních dvou dnech počet svých diváků ztrojnásobit.

Milan Kopp, Jiří Hošek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme