Trump odvolal šéfa své komunikace Scaramucciho, ve funkci byl pouze několik dní

Americký prezident Donald Trump se rozhodl odvolat šéfa komunikace Bílého domu Anthonyho Scaramucciho. Ten byl přitom do funkce jmenován teprve před deseti dny. V pondělí o jeho odvolání napsal americký deník New York Times. Informaci následně Bílý dům potvrdil. Scaramucci podle oficiálního prohlášení "sám dospěl k názoru, že by měl odejít".

Washington Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Anthony Scaramucci | Zdroj: Reuters

Listy The New York Times a Politico napsaly, že Trump bývalého finančníka propustil na nátlak nového personálního šéfa Bílého domu Johna Kellyho. Toho v pondělí prezident oficiálně uvedl do funkce.

"Pan Scaramucci cítil, že je nejlepší nechat personálnímu šéfovi Johnu Kellymu volný prostor a umožnit mu vybudovat svůj vlastní tým," uvedl Bílý dům v prohlášení.

Výpady proti kolegům

Anthony Scaramucci se minulý týden dopustil ostrých verbálních výpadů proti svým kolegům, včetně předchozího personálního šéfa Bílého domu Reinceho Priebuse a hlavního Trumpova stratéga Steva Bannona.

Scaramucciho, který je bývalým finančníkem z Wall Street, jmenoval prezident do svého týmu předminulý týden. Krátce nato nový šéf komunikace překvapivě obvinil Priebuse z úniků informací a vyzval Federální úřad pro vyšetřování (FBI), aby se jeho jednáním zabýval.

Nejnovější změna je jen další z mnoha, které se v poslední době udály na klíčových postech v okolí prezidenta a v jeho administrativě. Pozorovatelé poměry v Bílém domě označují za chaos, což Trump při uvedení Kellyho do funkce odmítl a řekl, že vše běží "velmi dobře".

Podle New York Times není jasné, zda bude Scaramucci v Bílém domě zastávat jinou funkci, nebo zda z prezidentova sídla zcela odejde. 

Václav Jabůrek, dbr, ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme