Muž při jednání samosprávy v ukrajinské obci odpálil granáty. Zranil nejméně 26 lidí

Nejméně 26 lidí bylo zraněno poté, co na jednání samosprávy v obci Kerecky v západoukrajinské Zakarpatské oblasti jeden ze zastupitelů odpálil několik granátů. Informovala o tom v pátek ukrajinská média s odvoláním na policii. Ta spolu s tajnou službou SBU případ vyšetřuje jako teroristický útok, napsal list Ukrajinska pravda na svém webu.

Sledovali jsme online Kerecky (Ukrajina) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Vzdušným útokům ruské armády čelí Ukrajina prakticky každou noc, ukrajinští činitelé někdy popisují vlny desítek raket nebo bezpilotních letounů

V důsledku výbuchu granátů v obci Kerecky bylo zraněno nejméně 26 lidí, z nichž šest těžce (ilustrační foto) | Zdroj: Profimedia

Na internetu se objevily záběry, zachycující explozi během jednání, upozornil server RBK-Ukrajina. Video ukazuje muže, jenž stojí u dveří, na rozdíl od ostatních přítomných, kteří sedí. V jednom okamžiku muž sáhne do kapes pro granáty, které postupně hází před sebe, zahřmí exploze a je slyšet křik.

Vyšetřovatelé se nyní snaží zjistit motiv předpokládaného pachatele. Místní média podle agentury Unian tvrdí, že zastupitel Serhij Batryn byl rozhořčen údajným rozkrádáním obecních peněz a žádal, aby se před schvalováním finančního plánu na příští rok veřejně skládaly účty.

Ukrajina odrazila všech čtrnáct útoků dronů, tvrdí armáda. Nejintenzivněji se bojuje u Avdijivky

Číst článek

Batryn se také pohádal s kolegy kvůli příplatkům a prémiím pro šéfa samosprávy, jehož práci kritizoval. Většina zastupitelstva ale výhrady a kritiku ignorovala, a tak Batryn na několik minut opustil jednání, aby se vrátil se třemi granáty.

„V důsledku (výbuchu granátů) bylo zraněno 26 lidí, z nich šest těžce. Zdravotníci se snaží udržet při životě muže, který granáty odpálil,“ citovala agentura Unian policejní komuniké. Dodala, že podle místního novináře zastupitel za vládní stranu Sluha národa, podezřelý z útoku, je zatím naživu. Samospráva v době útoku jednala o návrhu rozpočtu na příští rok.

O explozi granátů informovala policii žena, která sledovala jednání samosprávy v přímém přenosu na internetu, poznamenala Ukrajinska pravda.

První zprávy z místa hovořily o 11 raněných a zabitém pachateli.

Šéf zakarpatské oblastní správy Viktor Mykyta svolal mimořádné zasedání regionální rady obrany, aby byla přijata blíže neupřesněná „naléhavá operativní opatření“.

ano, ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme