V Iráku zahynul český petrochemický expert

V Iráku zahynul první český občan od pádu režimu Saddáma Husajna. Stalo se to při neštěstí v rafinériích na jihu země. Smrt petrochemického odborníka údajně nesouvisí s terorismem. Radiožurnálu to potvrdila Dana Pavlousková z ministerstva zahraničí.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

rafinerie | Foto: Jan Rosenauer

"Ministerstvo zahraničních věcí bylo informováno o tom, že došlo k neštěstí na rafinérii v Iráku, kde pracovali tři čeští inženýři, s tím, že následkem výbuchu plynu jeden z nich zemřel a ostatní byli zraněni. Je nutné zdůraznit, že nešlo o terorismus, ale údajně jde o únik propanbutanu," uvedla Pavlousková.

Neštěstí třech českých pracovníků se odehrálo v ropné rafinerii v Bajdží asi 250 kilometrů severně od iráckého hlavního města. "Zjišťovali stav v rafinérii a jak by se případně dalo pomoci s její rekonstrukcí. Došlo k úniku plynu a jeho explozi. U toho byli tři naši technici. Všichni byli poměrně vážně popáleni, jeden bohužel zranění podlehl v americké nemocnici v Bagdádu," uvedl pro Radiožurnál český velvyslanec v Bagdádu Martin Klepetko.

Milan Kopp, Alžběta Bajgartová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme