V Itálii další otřesy

V oblasti Molise na jihovýchodě Itálie zaznamenávají další otřesy půdy. Pět obcí v postižené oblasti už muselo být evakuováno. Zítra se má konat pohřeb 29 obětí čtvrtečního zemětřesení v městečku San Giuliano. Za posledních dvacet hodin bylo v jihoitalské oblasti Molise zaznamenáno dalších 75 otřesů. Dva z nich dosáhly téměř 4 stupňů Richterovy škály. Probudily znovu strach v lidech a způsobily další škody.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

zemětřesení v jižní Itálii | Foto: ČTK/AP

Rozloha poškozené zóny se již zdvojnásobila. Odborníci nevylučují další silné otřesy. Naopak jsou přesvědčeni, že zemětřesení není ještě u konce. Soudí však, že se nebude opakovat otřes tak silný, jako bylo první ničivé zemětřesení ze čtvrtka. Civilní ochrana připravila stanová městečka pro šest tisíc lidí. Prokuratura zahájila vyšetřování o případu školky v San Giulliano, která se při zemětřesení zřítila a rovněž ministr pro infrastruktury ustanovil zvláštní vyšetřovací komisi, která se bude případem zabývat.

Vědunka Lunardi, Markéta Kaclová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme