V Polsku se už zkracují kolony stojících kamionů

Krizová situace na východní polské hranici se postupně uklidňuje. Hraniční přechody se pomalu uvolňují poté, co je ochromila stávka celníků. Ti mají ještě dnes jednat s vládou o svých platových požadavcích.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

celnice | Foto: Věra Luptáková

Polští přepravci odhadují škody na jeden milion eur. Každý den prostoje kamionu podle nich stojí v průměru tři sta eur. Odhaduje se, že na polské hranici celkem uvízlo devět tisíc kamionů.

Na většině hraničních přechodů se už celníci vrátili do práce a až padesátikilometrové kolony kamionů se daly do pohybu. Složitá zůstává situace na přechodu v Koroszczyně, který zablokovali ruští, běloruští a kazašští řidiči. Některým totiž končí polská víza a chtějí proto co nejrychleji překročit hranici.

Bělorusko už oznámilo, že bude po Polsku požadovat náhradu za mnohamilionové ztráty, které běloruským firmám způsobila stávka celníků. Podobné kroky zvažuje také Ukrajina.

Martin Dorazín, Miroslav Panuška Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme