Vladimír Mečiar leží v nemocnici se zápalem plic

Bývalý slovenský premiér a předseda Lidové strany-Hnutí za demokratické Slovensko Vladimír Mečiar zůstává nadále v nemocnici s oboustranným zápalem plic. Ačkoliv některá média spekulují, že jeho stav je vážný, lékaři ho za život ohrožující nepovažují.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Vladimír Mečiar | Foto: Úřad vlády ČR

Vladimíra Mečiara přivezli do trenčínské nemocnice v noci na sobotu s vysokými teplotami. Podle jeho stranických kolegů se v posledních dnech necítil dobře, ale přisuzoval to napětí před nadcházejícími komunálními volbami.

Lékaři diagnostikovali oboustranný zápal plic, který vyžaduje intenzivní léčbu. Některá média přitom spekulují, že Mečiarův stav je vážnější než lékaři i mluvčí strany připouštějí. Leží totiž na infekčním oddělení. Nemocnice odmítá sdělit jakékoliv informace, protože si to jeho rodina nepřeje.

Třiašedesátiletý Mečiar byl naposledy hospitalizován loni v září v Košicích kvůli potížím s dýcháním a páteří. O zdravotních potížích expremiéra se již spekuluje řadu let, Mečiar ale jakékoli vážné onemocnění popírá.

Renata Havranová, Martin Hromádka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme