Wroclawská opera představuje tetralogii Prsten Nibelungů

Prsten Nibelungů - slavná operní tetralogie Richarda Wagnera se představí hudbymilovnému publiku v polské Wroclawi. Tamní Dolnoslezská opera otevřela sérii první operou Zlato Rýna. Celý operní seriál budou moci diváci ve Wroclawi sledovat do podzimu roku 2005.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Wroclaw | Foto: Wroclaw.com

Zlatem Rýna zahájila ředitelka Dolnoslezské opery - dirigentka Ewa Michniková realizaci další z obřích operních produkcí, kterými wroclawskou scénu proslavila. Letos už uchvátila diváky inscenací Ponchielliho opery Gioconda, kterou uvedla pod širým nebem na jevišti vybudovaném na pontonech zakotvených na Odře. Na svém kontě má také velmi výpravná představení Verdiho Aidy a Trubadura.

Ovace publika sklízel i muzikál Šumař na střeše hraný v bývalé veletržní hale postavené před válkou Němci ve městě, které se tehdy ještě jmenovalo Breslau.

Ve stejném prostředí, kde může představení sledovat najednou až 5 tisíc diváků, se budou hrát i všechny 4 díly wagnerovské operní tetralogie Prsten Nibelungů. Půjde o jakýsi operní seriál. Teď měli diváci možnost shlédnout první operu Zlato Rýna. Příští rok na jaře a na podzim k ní přibudou Valkýra a Sighfried.

Celá série se uzavře na jaře roku 2005 premiérou čtvrté části Soumrak Bohů. Obdivovatelé Wagnera pak budou moci celý Prsten Nibelungů shlédnout během jednoho říjnového týdne.

Pavel Novák Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme