Znovu spekulace o rezignaci papeže

Francouzský nedělník Le Journal de Dimanche oživil spekulace o možné rezignaci papeže Jana Pavla II. Naznačil, že papež by mohl během nadcházející cesty do rodného Polska už v této zemi zůstat natrvalo a odstoupit z úřadu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

papež Jan Pavel II. | Foto: www.vatican.va

Le Journal de Dimanche s odvoláním na polské církevní zdroje napsal, že papežovi přátelé již vybrali rezidenci, kde by měl Jan Pavel II. trávit poslední dny svého života. Má jít o zařízení v Zakopaném poblíž Krakova, v němž žijí duchovní na odpočinku. Řádové sestry, které domov spravují, už pro papeže vyčlenily příslušné komnaty.

Reakce Vatikánu shrnula spolupracovnice Radiožurnálu v Římě Vědunka Lunardi. Ředitel tiskového odedělení svatého stolce rozhodně popřel všechny dohady o tom, že by papež mohl zůstat v Polsku. Připomněl, že program papežovy návštěvy byl zveřejněn již před třemi týdny a že se v něm uvádí jasně návrat papeže do Říma na 19. srpna večer. Kromě toho se připravují další zahraniční cesty Jana Pavla II. V příštím roce chce papež navštívit Chorvatsko a Filipíny, tvrdí se ve Vatikánu.

Papežův zdravotní stav a stáří znepokojují věřící i lékaře. Při návštěvě v Polsku bude Jana Pavla II. doprovázet údajně několik lékařů.

Vědunka Lunardi, Markéta Kaclová, Jitka Malá Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme