Celní tarify zůstanou podle Trumpa v platnosti, dokud se nezastaví přísun drog, hlavně fentanylu, a ilegálních přistěhovalců do země. Napsal to Trump na své sociální síti Truth Social.
Trump sliboval plošná cla na dovoz 10 procent, v závěru kampaně 20 procent, to by se dotklo jistě i evropského importu do Ameriky. Vůči Číně pak chce dokonce 60procentní tarify.
Donald Trump se po čtyřleté přestávce vrátí do Bílého domu. Jak se jeho mandát promítne do vztahů s Evropou? V pořadu Jak to vidí... odpovídá profesor ekonomie Jan Švejnar.
Vyrovnávací cla až 35,3 procenta na dovoz bateriových elektromobilů z Číny jsou výsledkem vyšetřování čínských subvencí, které v minulých měsících vedla Evropská komise.
Obchodní válka mezi Evropou a Čínou nabírá na obrátkách. Poté co schválily uvalení cel na dovoz čínských elektromobilů členské státy, je definitivní zavedení už jen na rozhodnutí Evropské komise
Případ začal už v roce 2007, kdy Evropský úřad proti podvodům nazývaný OLAF odhalil schéma nelegálního obchodu s jednorázovými kamínkovými zapalovači z Asie.
Už minimálně rok znějí výzvy především ruských proválečných publicistů, aby byl dovoz českého piva zcela zakázán. Za zvýšením dovozních cel ale stojí především konkurenční boj.
Čína se chce kvůli clům na elektromobily dováženým do EU obrátit na Světovou obchodní organizaci. Evropská komise opatření nedávno schválila jako reakci na to, že podle ní Peking své výrobce dotuje.
Ředitel poradenské společnosti AlixPartners Alexandre Marian očekává, že čínské firmy budou v Evropě dál expandovat. Potřebují obejít místní cla, aby se vyhnuly snížení zisku nebo zdražení svých aut.
Cla budou platit od pátku 5. července po dobu nejvýše čtyř měsíců. Evropská komise stanovila individuální cla s tím, že spolupracující automobilky budou platit méně.
Důvodem pro zachování výjimky jsou podle ministra Výborného hlavně výkyvy počasí, které ničí úrodu a omezují produkci. Daňové úlevy by proto mohly fungovat jako kompenzace na podporu sektoru.
Nová omezení pro ukrajinský vývoz mají podpořit unijní zemědělce. Nově bude například platit, že pokud dovoz některých produktů z Ukrajiny překročí určité objemy, Unie na ně znovu zavede cla.
Nová dohoda, která by měla platit do června 2025, se týká vajec, drůbeže, cukru, kukuřice, ovsa, krupice a medu. Pro tyto produkty bude stanoveno množství, které je možné importovat bez proclení.
Clo na ocel, která se používá pro plechovky na potraviny a barvy či obaly pro aerosolové výrobky vyvolává obavy z možného růstu cen obalů, které tuto ocel obsahují.
Spojené státy si slibují od solárních panelů větší energetickou bezpečnost a je to pro ně i způsob, jak dosáhnout klimatických cílů. Asi polovina plánovaných na příští rok je ale v ohrožení.
Podle ministryně by mohlo stát za zvážení odstranění cel například u domácích potřeb či jízdních kol. Bidenova administrativa se rozhodla ponechat v platnosti některá cla na ocel a hliník
Zapalovače do různých zemí unie včetně Česka dovážela mezi roky 2004 a 2007 společnost Baide Lighter Industry. Jelikož ale tvrdila, že nepochází z Číny, vyhnula se placení antidumpingového cla.
Dálnice je uzavřená pro nákladní auta mezi exitem 48 Břeclav a hraničním přechodem Břeclav-Kúty. Podle policejního mluvčího Petra Valy bude situace trvat až do rána.
Takzvaný severoirský protokol vzbuzuje emoce především mezi unionisty. Představa, že v zemi platí některá pravidla odlišná od zbytku britské unie, je pro ně nepřijatelná.
Evropská komise požaduje po České republice zhruba 2,1 miliardy korun (82,5 milionu eur) za špatné vyměření cla při dovozu textilu a obuvi z Číny v letech 2012 až 2019.
Americký obchodní zmocněnec Robert Lighthizer uvedl, že unie opatření nastavila nespravedlivě. „Evropská unie musí přijmout opatření, aby tuto nespravedlnost vykompenzovala,“ cituje Lightizera.
„Myslíme si, že je v tuto chvíli zodpovědné postoupit ještě o další míli," shodli se Boris Johnson a Ursula von der Leyenová a oznámili, že nedělní jednání zatím výsledek vyjednávání nepřineslo.
Celníci předpokládají, že se Češi chtěli vyhnout placení cla. Nyní na ně čeká podle listu Heute „enormní“ pokuta. Zboží v hodnotě nad 10 tisíc eur je totiž třeba celníkům nahlásit.
Odsouzení lékaři by mohli za mřížemi léčit spoluvězně. Píše o tom Deník N. A proclívat se podle deníku Právo budou muset i malé balíky. Více si přečtěte ve výběru z médií, který sestavil Radiožurnál.
Evropská unie uplatňuje na humry a další mořské živočichy z USA dvacetiprocentní dovozní clo. Humři z Kanady, tedy ze stejného regionu, se ale do Evropské unie dovážejí bezcelně.