Atleti Rosolová, Maslák, Holuša i Masná na mistrovství světa postoupili

Čtyřstovkaři Denisa Rosolová a Pavel Maslák, mílař Jakub Holuša a osmistovkařka Lenka Masná postoupili z rozběhů na halovém mistrovství světa v Sopotech, naopak vyřazen je koulař Tomáš Staněk. Zatímco Rosolovou s Maslákem čeká ještě dnes semifinále, Holuša s Masnou postoupili přímo do bojů o medaile.

Jakub Holuša postoupil na HMS v závodu na 1500 metrů přímo do finále

Jakub Holuša postoupil na HMS v závodu na 1500 metrů přímo do finále | Zdroj: ČTK

Rosolová ve finiši porazila ve stejném čase olympijskou vítězku Američanku Francenu McCororyovou a díky svému nejlepšímu letošnímu výkonu 52,37 sekundy svůj rozběh vyhrála.

Maslák chtěl z rozběhu postoupit jako vítěz, aby měl v semifinále výhodnější dráhu, ovšem závod se vyvíjel jinak, než předpokládal. Na seběhu byl až čtvrtý a i když neměl problémy soupeře dotáhnout, na vedoucího Browna už nedohnal. Časem 46,01 tak skončil druhý.

Přímo do finále se v závodu na 1 500 metrů probjoval Jakub Holuša, který zaběhl celkově devátý čas 3:47,20 minuty. Usoěk až díky závěrečnému finiši, v němž porazil o dvě setiny Etiopana Mekonnena Gebremehdina.

Vyšlo to o milimetry, mám větší prsa, smála se po vítězném rozběhu Rosolová

Lenka Masná do nejlepší šestky na trati na 800 metrů prošla díky času 2:01,25 z třetího místa v běhu. Česká atletka musela v cíli čekat na čas, nakonec postoupila díky tomu, že z prvního běhu byla diskvalifikována Islanďanka Anita Hinriksdóttirová. Ta původně vyrovnala juniorský světový rekord, ale vyšlápla z dráhy

Naopak do finálové osmičky koulařů se neprobojoval Tomáš Staněk. Výkonem 20,06 metru obsadil celkové dvanácté místo, k postupu mu chybělo dvacet centimetrů.

Semifinále čtyřstovky žen je na programu ještě dnes ve 20:55, muži poběží ve 21:25.

Halové mistrovství světa v atletice v Sopotech (Polsko):
Finále:
Muži:
Sedmiboj (po dvou disciplínách): 1. Eaton (USA) 2012 b. (60 m: 6,66 - dálka: 778).
Ženy:
Pětiboj (po dvou disciplínách): 1. Broersenová (Niz.) 2202 (60 m př.: 8,32 - výška: 193).

Rozběhy a kvalifikace:
Muži:
400 m: 1. Brown (Bah.) 45,84, 2. Maslák (ČR) 46,01 - postoupil do semifinále,
800 m: 1. Kszczot (Pol.) 1:45,76.
1500 m: 1. Wote (Et.) 3:36,75, ...16. Holuša (ČR) 3:47,20 - postoupil do finále,
koule: 1. Storl (Něm.) 21,24, ...12. Staněk (ČR) 20,06 - nepostoupil.

Ženy:
400 m: 1. Georgeová (Nig.) 51,60, ...6. Rosolová (ČR) 52,37 - postoupila do semifinále,
800 m: 1. Cichocká (Pol.) 2:00,37, ...6. Masná (ČR) 2:01,25 - postoupila do finále,
3000 m: 1. Džamalová (Bahr.) 8:53,07,
výška: 1. Beitiaová (Šp.) 195,
trojskok: 1. Williamsová (Jam.) 14,35.

Petr Hašek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít