druhé kolo

| ČRo |Zprávy z domova

Jeden proti jednomu díl III. Poslechněte si, jak kandidáti do Senátu bojují o vaše hlasy

ČÁST TŘETÍ. Ještě nevíte, komu dáte hlas v 2. kole senátorských voleb? Tak si poslechněte „senátní superdebaty" Českého rozhlasu, v nichž se tváří v tvář utkalo všech 27 dvojic, které postoupily do finále boje o horní komoru. Ve třech dílech představujeme všech 54 mužů a žen. Co slibují? Co chtějí změnit? Poslechněte si jejich odpovědi a rozhodněte se, komu dáte svůj hlas ve volbách 14. a 15. října.

| Český rozhlas |Zprávy z domova

Jeden proti jednomu díl II. Poslechněte si, jak kandidáti do Senátu bojují o vaše hlasy

ČÁST DRUHÁ. Ještě nevíte, komu dáte hlas v 2. kole senátorských voleb? Tak si poslechněte "senátní superdebaty" Českého rozhlasu, v nichž se tváří v tváří utká všech 27 dvojic, které postoupily do finále boje o horní komoru. Ve třech dílech vám představíme všech padesát čtyři mužů a žen. Co slibují? Co chtějí změnit? Poslechněte si jejich odpovědi a rozhodněte se, komu dáte svůj hlas ve volbách 14. a 15. října.

|Jakub Knoll |Tenis

Šafářová s Allertovou končí na US Open ve druhém kole. Karolína Plíšková nezaváhala

Tenistka Lucie Šafářová si třetí kolo letošního US Open nezahraje. Česká hráčka totiž v dnešním duelu druhého kola nestačila na favorizovanou Rumunku Simonu Halepovou, které podlehla ve dvou setech. Lépe se dařilo Karolíně Plíškové, která si poradila s Montserrat Gonzálezovou. Do dalšího kola naopak neproklouzla Denisa Allerotvá, jež nestačila na Švédku Johannu Larssonovou. Pokud to počasí umožní, do hry ve čtvrtek zasáhne i Kateřina Siniaková.

|Jan Šmíd |Zprávy ze světa

Francie ve druhém kole volí do místních zastupitelstev

Francii dnes čeká druhé kolo komunálních voleb. V tom prvním ukázala krajně pravicová Národní fronta růst své popularity. Její ambice stát se silnou politickou stranou s několika zvolenými starosty by tak dnešek mohl ještě posílit. Úspěch z prvního kola chce potvrdit také Svaz pro lidové hnutí Nicolase Sarkozyho.

|Tea Veseláková |Zprávy ze světa

Chorvati zvolí prezidenta. V nejvyšší státní funkci může poprvé stanout žena

Chorvaté si dnes zvolí nového prezidenta. Do druhého kola volby se probojovali dosavadní hlava státu, právník a skladatel, Ivo Josipović a diplomatka Kolinda Grabar Kitarovićová. Jasný favorit není. Podle průzkumů měl Josipović porazit všechny soupeře už v prvním kole s pohodlným náskokem. Kitarovićová na něj ale ztratila jen o 1,2 procenta hlasů.

Kolik hlasů potřebují kandidáti ve druhém kole pro zisk senátního křesla?

|Petr Kočí |Zprávy z domova

Zatímco kandidátce Strany zelených Ivaně Cabrnochové stačilo před měsícem v Praze 10 při doplňovacích volbách 3664 hlasů, Helena Rögnerová v barvách KDU-ČSL převálcovala v roce 2000 v Benešově svou konkurentku Libuši Benešovou ziskem 24 532 hlasů a rozdílem přes 16 tisíc. V roce 2008 zase získal Leoš Heger z ODS v Hradci Králové úctyhodných 19 277 hlasů, ale pro vstup do Senátu to bylo málo. To jsou historické extrémy; co se odehrává mezi nimi?

|Vlasta Gajdošíková, Tereza Jelínková |Tenis

Štěpánek není úplně fit, proti Kazachům chce ale v DC hrát. A vyhrát

Tenista Radek Štěpánek se po operaci krční páteře a dvouměsíční přestávce vrací jako posila do českého daviscupového týmu. Spolu s Janem Hájkem a Ivo Minářem včera odcestoval na čtvrtfinále do Kazachstánu. Dnes se k týmu připojí ještě Lukáš Rosol. Naopak Tomáš Berdych se kvůli bolesti ramene omluvil. I když se teď Radek Štěpánek herně cítí dobře, na kurtu asi bude tentokrát méně často než obvykle.

Schwarzenberg, nebo Zeman. Češi si ve druhém kole přímé volby zvolí svého prezidenta

| mta, Martina Spěváčková, Matěj Skalický, kko |Zprávy z domova

Už za několik hodin si Češi půjdou vybírat nástupce Václava Klause. Druhé kolo přímé volby prezidenta startuje ve dvě hodiny odpoledne. Volební místnosti zůstanou otevřené až do dvaadvacáté hodiny. V sobotu pak mohou voliči podpořit svého favorita od osmi do čtrnácti hodin. O Hrad bojují šéf TOP 09 Karel Schwarzenberg a expremiér Miloš Zeman.

|Tereza Jelínková, Petra Benešová |Zprávy z domova

Nejtěžší boj teprve přijde, tuší po prvním kole voleb Karel Schwarzenberg

Na prknech pražského Divadla Archa se oslavoval postup Karla Schwarzenberga do druhého kola prezidentských voleb. Teklo pivo a víno, hrálo se na kytaru. Podporu přišli ministrovi zahraničí vyjádřit osobnosti z kultury i politiky. Předseda TOP 09 si úspěch užíval, ale na slavení prý bylo ještě brzy. Jak sám řekl, čeká ho teď ještě těžší boj o Hrad.