druhé kolo

Jeden proti jednomu díl III. Poslechněte si, jak kandidáti do Senátu bojují o vaše hlasy

| ČRo |Zprávy z domova

ČÁST TŘETÍ. Ještě nevíte, komu dáte hlas v 2. kole senátorských voleb? Tak si poslechněte „senátní superdebaty" Českého rozhlasu, v nichž se tváří v tvář utkalo všech 27 dvojic, které postoupily do finále boje o horní komoru. Ve třech dílech představujeme všech 54 mužů a žen. Co slibují? Co chtějí změnit? Poslechněte si jejich odpovědi a rozhodněte se, komu dáte svůj hlas ve volbách 14. a 15. října.

| Český rozhlas |Zprávy z domova

Jeden proti jednomu díl II. Poslechněte si, jak kandidáti do Senátu bojují o vaše hlasy

ČÁST DRUHÁ. Ještě nevíte, komu dáte hlas v 2. kole senátorských voleb? Tak si poslechněte "senátní superdebaty" Českého rozhlasu, v nichž se tváří v tváří utká všech 27 dvojic, které postoupily do finále boje o horní komoru. Ve třech dílech vám představíme všech padesát čtyři mužů a žen. Co slibují? Co chtějí změnit? Poslechněte si jejich odpovědi a rozhodněte se, komu dáte svůj hlas ve volbách 14. a 15. října.

|Jakub Knoll |Tenis

Šafářová s Allertovou končí na US Open ve druhém kole. Karolína Plíšková nezaváhala

Tenistka Lucie Šafářová si třetí kolo letošního US Open nezahraje. Česká hráčka totiž v dnešním duelu druhého kola nestačila na favorizovanou Rumunku Simonu Halepovou, které podlehla ve dvou setech. Lépe se dařilo Karolíně Plíškové, která si poradila s Montserrat Gonzálezovou. Do dalšího kola naopak neproklouzla Denisa Allerotvá, jež nestačila na Švédku Johannu Larssonovou. Pokud to počasí umožní, do hry ve čtvrtek zasáhne i Kateřina Siniaková.

|Jan Šmíd |Zprávy ze světa

Francie ve druhém kole volí do místních zastupitelstev

Francii dnes čeká druhé kolo komunálních voleb. V tom prvním ukázala krajně pravicová Národní fronta růst své popularity. Její ambice stát se silnou politickou stranou s několika zvolenými starosty by tak dnešek mohl ještě posílit. Úspěch z prvního kola chce potvrdit také Svaz pro lidové hnutí Nicolase Sarkozyho.

|Tea Parkanová |Zprávy ze světa

Chorvati zvolí prezidenta. V nejvyšší státní funkci může poprvé stanout žena

Chorvaté si dnes zvolí nového prezidenta. Do druhého kola volby se probojovali dosavadní hlava státu, právník a skladatel, Ivo Josipović a diplomatka Kolinda Grabar Kitarovićová. Jasný favorit není. Podle průzkumů měl Josipović porazit všechny soupeře už v prvním kole s pohodlným náskokem. Kitarovićová na něj ale ztratila jen o 1,2 procenta hlasů.

|Petr Kočí |Zprávy z domova

Kolik hlasů potřebují kandidáti ve druhém kole pro zisk senátního křesla?

Zatímco kandidátce Strany zelených Ivaně Cabrnochové stačilo před měsícem v Praze 10 při doplňovacích volbách 3664 hlasů, Helena Rögnerová v barvách KDU-ČSL převálcovala v roce 2000 v Benešově svou konkurentku Libuši Benešovou ziskem 24 532 hlasů a rozdílem přes 16 tisíc. V roce 2008 zase získal Leoš Heger z ODS v Hradci Králové úctyhodných 19 277 hlasů, ale pro vstup do Senátu to bylo málo. To jsou historické extrémy; co se odehrává mezi nimi?

|Vlasta Gajdošíková, Tereza Jelínková |Tenis

Štěpánek není úplně fit, proti Kazachům chce ale v DC hrát. A vyhrát

Tenista Radek Štěpánek se po operaci krční páteře a dvouměsíční přestávce vrací jako posila do českého daviscupového týmu. Spolu s Janem Hájkem a Ivo Minářem včera odcestoval na čtvrtfinále do Kazachstánu. Dnes se k týmu připojí ještě Lukáš Rosol. Naopak Tomáš Berdych se kvůli bolesti ramene omluvil. I když se teď Radek Štěpánek herně cítí dobře, na kurtu asi bude tentokrát méně často než obvykle.

| mta, Martina Spěváčková, Matěj Skalický, kko |Zprávy z domova

Schwarzenberg, nebo Zeman. Češi si ve druhém kole přímé volby zvolí svého prezidenta

Už za několik hodin si Češi půjdou vybírat nástupce Václava Klause. Druhé kolo přímé volby prezidenta startuje ve dvě hodiny odpoledne. Volební místnosti zůstanou otevřené až do dvaadvacáté hodiny. V sobotu pak mohou voliči podpořit svého favorita od osmi do čtrnácti hodin. O Hrad bojují šéf TOP 09 Karel Schwarzenberg a expremiér Miloš Zeman.

|Tereza Jelínková, Petra Benešová |Zprávy z domova

Nejtěžší boj teprve přijde, tuší po prvním kole voleb Karel Schwarzenberg

Na prknech pražského Divadla Archa se oslavoval postup Karla Schwarzenberga do druhého kola prezidentských voleb. Teklo pivo a víno, hrálo se na kytaru. Podporu přišli ministrovi zahraničí vyjádřit osobnosti z kultury i politiky. Předseda TOP 09 si úspěch užíval, ale na slavení prý bylo ještě brzy. Jak sám řekl, čeká ho teď ještě těžší boj o Hrad.