fitness

|Evelyna Kulíšková |Zprávy z domova

Kurzů pro fitness trenéry přibývá, kvalita klesá. Ministerstvo chystá přísnější podmínky

Zájem o cvičení a zdravý životní styl v Česku roste. A s tím i počet lidí, kteří si z fitness udělali výnosný obchod. Jen za poslední dva roky udělilo ministerstvo školství trenérským školám na 80 akreditací. To je asi dvojnásobek oproti předchozím letům. Teď by ale úřad chtěl podmínky zpřísnit. Reaguje tak mimo jiné na připomínky sportovních fakult, podle kterých je komerční výuka sportu často velmi nekvalitní. Lidé, kteří kurzy absolvují, přitom automaticky získávají oprávnění v oboru fitness trenéra podnikat.

|Barbora Benešová |Ekonomika

Češi utratí za novoroční předsevzetí i tisíce korun. Každý pátý je ale nedodrží

Za novoroční předsevzetí jsou Češi schopní utratit tisíce korun. Mezi nejčastější výdaje patří nákup permanentek do fitness center nebo vzdělávací kurzy. Podle průzkumu společnosti STEM/MARK vstoupil do nového roku s předsevzetím každý třetí člověk, jen pětina je ale všechna dodrží. Podle slevových portálů letos vzrostl zájem třeba o i smykové jízdy.

|Eva Rajlichová |Zprávy z domova

Posilovny požadují podepsat prohlášení o zodpovědnosti. Nemá ale právní váhu

Některá fitness centra, posilovny nebo sportovní studia stále častěji po klientech požadují, aby podepsali takzvané prohlášení o zodpovědnosti nebo bezpečnosti. Firmy se tím prý kryjí před případným sporem v případě, že by se člověk při pohybu zranil. Jenže podle právníků nemá takový dokument žádnou váhu a rozhodovat o případném odškodnění by musel až soud.

|Tereza Jelínková, Evelyna Kulíšková |Regiony

Sportovní klub Žižkov otevřel nové centrum s fitness a bowlingem za 120 milionů

Zahrát si bowling na zbrusu nových drahách nebo pořádně protáhnout tělo ve speciálním fitness studiu se saunou teď mohou Pražané na Žižkově. Tamní sportovní klub po dvacetiletých sporech s městem i stavaři ve čtvrtek otevřel nový sportovní komplex v Pitterově ulici. Klub za středisko přiléhající k parku Parukářka zaplatil kolem 120 milionů. Vyžití nabízí hlavně kuželkářům nebo rodinám s dětmi.

|Andrea Skalická, Tereza Jelínková |Člověk

V Česku vznikl registr fitness profesionálů. Zájemců o cvičení přibývá

Kdo chodí pravidelně cvičit, ví, jak moc záleží na tom, aby lekci vedl kvalifikovaný instruktor. Právě proto vznikl Český registr fitness profesionálů. Česká komora fitness by byla ráda, kdyby se do něj zaregistrovalo co nejvíce osobních trenérů, fitness instruktorů, tanečníků i choreografů, kteří pracují se širokou veřejnosti.

|Lukáš Milota |Regiony

Lidé chtějí shodit ‘vánoční kila‘,fitness centra se těší většímu zájmu

Více nových klientů evidují v těchto dnech fitness centra. Mnoho lidí totiž poté, kdy si po Vánocích stoupne na váhu, s hrůzou konstatuje, že už to tak zkrátka dál nejde. Každoročně proto v lednu zamíří do fitness center s nadějí, že se usilovným cvičením nadbytečných kil zbaví. S větším náporem se v těchto dnech vyrovnávají také fitness centra v Plzni.