herna

|Iva Zítková |Regiony

Hazardní hráči závislí na sociálních dávkách dostávají v Děčíně místo peněz poukázky na jídlo

Za první tři zářijové týdny našli strážníci městské policie v děčínských hernách 18 lidí, kteří v hazardních hrách prohrávali sociální dávky. Díky spolupráci s úřadem práce teď tito lidé dostávají většinu dávek formou poukázky. Mohou si za ně koupit v podstatě všechno, kromě alkoholu a cigaret. Herní automaty je ale neberou. Hazardní hráči se proto snaží poukázky vyměnit za hotovost. U toho ale vždycky tratí.

|Tomáš Mařas |Regiony

Soukromý klub v Novém Boru obcházel vyhlášku o zákazu výherních automatů

Nový Bor na Českolipsku je jedno z měst, které vyhláškou zakázalo provozování výherních automatů. Přesto se ve městě skla objevila herna, která našla způsob, jak vyhlášku obejít. Zřídila privátní klub. S klubovou kartou pak nebyl problém si jít zahrát do místnosti s pěti automaty za zavřenými dveřmi. Klub skončil poté, co se o něj začala zajímat novoborská městská policie i samotné město.

|Gregor Martin Papucsek, pir |Zprávy ze světa

V Maďarsku platí zákaz hracích automatů. Provozovatelé heren se bouří

Rekordně rychle dokázali poslanci v Maďarsku zakázat hrací automaty. Od návrhu zákona až do jeho uvedení v platnost utekl jen jeden týden. S výjimkou tří velkých kasin tak odedneška musí zůstat všechny automaty vypnuté. Maďarsko začalo omezovat výherní automaty už před několika měsíci. Vláda tak chce zabránit tomu, aby v nich utráceli chudí lidé své sociální dávky. V jedné z posledních heren se byl těsně před definitivním uzavřením podívat spolupracovník ČRo v Maďarsku Gregor Martin Papucsek.