V Chebu klesl počet heren. Za dva roky jich zmizely dvě třetiny

V Chebu v poslední době klesl počet heren. Důvodem je vyhláška města, která omezuje provozní dobu takových zařízení. Mohou být otevřena jen od 9 do 17 hodin. Jediné herny, kterých se nařízení Chebu nedotklo, jsou kasina a provozovny mimo město.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Herna, videoterminál (ilustrační foto) | Foto: Filip Jandourek

„Já to samozřejmě vítám, protože si myslím, že herny přitahují pouliční kriminalitu, která nás určitě trápí všechny. Před těmi hernami se shromažďují různé takové skupinky, z kterých má člověk večer nebo v noci strach, když jde okolo,“ říká jeden z obyvatel Chebu.

„Myslím si, že právě město pro to hodně udělalo. Jsem za to ráda, hlavně proto, že mám malé děti a nárůst kriminality pro mě znamená, že se člověk bojí. Tím, že se zmenšil počet heren, by se to mělo snížit,“ dodává další Chebanka. A podobně hovoří většina místních.

Město se rozhodlo proti hazardu bojovat před dvěma lety. Důvodem byly hlavně stížnosti lidí na neustálý nepořádek v blízkosti heren.

Přehrát

00:00 / 00:00

O účinné vyhlášce, kterou zavedlo město Cheb kvůli regulaci heren, informovala reportérka Andrea Strohmaierová

„Scházela se tam další negativa, hlavně prostituce, drogy, krádeže, prodej kradených věcí. A celkově veřejný pořádek, hlavně narušování nočního klidu, omezovalo to lidi žijící v okolí a byly na to časté stížnosti,“ popisuje místostarosta Chebu Michal Pospíšil z ODS. Největší problém byl hlavně na Kasárním náměstí.

„Tam to opravdu žilo, spojovalo se to s prostitucí. Takovou druhou oblastí, která byla velmi krizová, byla nádražní oblast. Ta sahala v podstatě až po pěší zónu, na to navazovala Evropská ulice, kudy turisté projíždějí Chebem. A ve večerních hodinách se tam lidé necítili bezpečně,“ doplňuje Pospíšil.

Cheb chce město úplně bez heren

Dodržování vyhlášky denně kontroluje městská policie. „Herny několikrát za večer objíždí. Po 17. hodině by všude mělo být zavřeno. Pokud to tak není, vyvozujeme z toho důsledky. hříšníci končí u správního orgánu. Ten pak může nastavit pokutu, která je při opakované činnosti vyšší a může dojít až k uzavření provozu,“ informuje místostarosta.

V současné době zbylo z 84 heren ve městě pouhých 27, opatření tedy byla účinná. I tady ale existují výjimky.

„Takovou vůdčí myšlenkou bylo povolit hraní v kasinech a městské části Svatý Kříž. V ostatních částech jsme zvolili velmi přísnou regulaci. Herny smí být otevřeny pouze do 17 hodin a regulace se skutečně povedla. Počet heren se snížil prakticky na třetinu,“ dodává starosta Pavel Vanoušek z ČSSD.

Cheb bude proti hazardu bojovat i nadále. Do budoucna chce, aby se ve městě žádné zařízení tohoto typu nevyskytovalo.

Andrea Strohmaierová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme