Lenka Bradáčová

|Jiří Svatoš |Zprávy z domova

Bradáčová: Změny pravidel pro státní zástupce jsou nesystémové

Návrhy na změny pravidel pro státní zástupce, které ve čtvrtek navrhla vyšetřovací komise k reorganizaci policie, jsou podle pražské vrchní státní zástupkyně Lenky Bradáčové nesystémové. Podle komise by například žalobci neměli mít možnost vyšetřovat trestné činy místo policie nebo by vyšetřováním neměli pověřovat konkrétního detektiva. Sněmovna požádala vládu, aby novinky zvážila.

| ČTK, Anna Kottová |Zprávy z domova

4 body, proč se Bradáčové nelíbí verdikt v kauze Rath. Návrh stížnosti poslala Pelikánovi

Vrchní státní zastupitelství v Praze poslalo ministru spravedlnosti návrh stížnosti kvůli zrušení verdiktu v kauze bývalého hejtmana Davida Ratha. Ministr Robert Pelikán (ANO) již dříve avizoval, že stížnost podá k Nejvyššímu soudu v nejbližších dnech. Pražský vrchní soud zrušil loni před vánočními svátky rozsudek kvůli nezákonným odposlechům, které tak u nového řízení před Krajským soudem v Praze zřejmě nepůjdou jako důkaz použít.

| ČTK, David Černý, Kateřina Součková, Ondřej Golis |Zprávy z domova

Dotační kauza špiček ČSSD: škoda jde do miliard, padl jeden návrh na vzetí do vazby

Policie kvůli machinacím s evropskými dotacemi v Regionálním operačním programu (ROP) Severozápad plánuje ještě ve středu vyslechnout někdejšího ředitel dotačního úřadu Petra Kušnierze. Do středečního odpoledne vyslechla 18 z 24 obviněných. Jak zjistil a ověřil Zpravodajský web Českého rozhlasu, skupina podle obvinění způsobila několikamiliardovou škodu.

| ČTK |Zprávy z domova

Bradáčová se nemusí omlouvat Martincovi, rozhodl soud

Vrchní státní zástupkyně Lenka Bradáčová se nemusí omlouvat někdejšímu šéfovi protikorupční policie Tomáši Martincovi, rozhodl soud, který zamítl expolicistovu žalobu. Martinec se s Bradáčovou soudil kvůli tvrzení, že proti ní konstruoval kauzu. Bývalý policista požadoval vedle omluvy také 200 000 korun za zásah do osobnostních práv. Verdikt není pravomocný.