Předseda Národní sportovní agentury Filip Neusser ve Dvaceti minutách Radiožurnálu řekl, od Českého olympijského výboru nedostal pozvánku jet do Pekingu. Prý ho to nepřekvapuje.
Konkrétně se soustředí na údaje, které Národní sportovní agentuře při podání žádosti o dotace poskytl předseda Českého svazu zrakově postižených sportovců Zdeněk Barlok. Ten svou vinu odmítá.
Hale řekl, že cítil povinnost prozradit podrobnosti o útocích novináři, protože ho trápilo, že se programu sám účastnil. „Zabíjet je špatné. A zvlášť špatné je zabíjet nevinné lidi,“ uvedl Hale.
Předsedou Národní sportovní agentury je už více než týden Filip Neusser. V čem chce vést agenturu jinak než jeho předchůdce Milan Hnilička? Dokáže sport očistit od neprůhledných metod financování?
Na úterním setkání s médii poté, co v roli šéfa NSA nahradil Milana Hniličku, Filip Neusser uvedl, že chce prostředí odpolitizovat a přijít s vizí pro sport do budoucna, kterou nyní postrádá.
Bývalý pozemní hokejista Filip Neusser byl považován za jednoho z nejlepších brankářů v Evropě. Deset let působil v zahraničních ligách. Hrál profesionálně v Německu, Anglii, Itálii a Španělsku.
„Myslím si, že je to paskvil, který někdo vůbec nedomyslel. Asi to myslel dobře, ale nedomyslel to,“ míní spoluvlastník organizace OKTAGON MMA Ondřej Novotný.
Představitelé NSA plánují žádat o zvýšení limitu osob pro sportování amatérů a zrušení povinnosti nošení roušek. Úpravu opatření by ale musela schválit vláda na doporučení ministra zdravotnictví.
Soukromí není opak bezpečí, jak se nově snaží tvrdit Rada Evropské unie. Bez šifrované komunikace přijde řada lidí k úhoně, a zločince to stejně nezastaví.
V USA byl Snowden obviněn ze špionáže a krádeže, hrozí mu 25 až 30 let vězení, případně doživotí. Nejprve se skrýval v Hongkongu, v srpnu 2014 dostal povolení k pobytu Rusku.
Ve svých memoárech Snowden líčí, že díky práci pro NSA a CIA dospěl k závěru, že americké tajné služby zneužily ústavu, proto neměl jinou možnost, než se o svá zjištění podělit s tiskem.
Spojené státy doporučují svým spojencům, aby nepoužívali zařízení od čínské společnosti Huawei. Informuje o tom Wall Street Journal s tím, že Spojené státy se obávají především špionáže.
Několik lidí utrpělo zranění při incidentu v centrále americké Národní agentury pro bezpečnost. Do areálu ve Fort Meade se prý bez povolení snažilo vjet vozidlo a na místě se střílelo.
Nizozemská rozvědka pronikla do ruské hackerské skupiny Cozy Bear, která je podezřelá z útoků na servery americké Demokratické strany během předloňské kampaně k prezidentským volbám.
Ruští hackeři odcizili citlivá data amerických tajných služeb. Případ Američanům pomohl poodhalit, jak Moskvou řízení počítačoví experti využívají antivirové programy ruské společnosti Kaspersky Lab.
FBI zadržela spolupracovníka americké tajné služby NSA Harolda Martina, který měl z úřadu vynášet tajné informace. Co s nimi chtěl dělat, zatím není jasné. Podle americký médií tento případ připomíná kauzu Edwarda Snowdena.
Americká Národní agentura pro bezpečnost (NSA) špehovala nejméně v letech 2006 až 2012 tři poslední francouzské prezidenty, kterými byli Jacques Chirac, Nicolas Sarkozy a François Hollande, tvrdí to francouzská média s odvoláním na dokumenty portálu Wikileaks. Informace měly být určeny pro americké zpravodajské služby.
Americký Senát dnes bude rozhodovat o zákoně o tajných službách. Zatím není jasné, jestli projde nová legislativní úprava, nebo bude prodloužena dosavadní podoba, které zítra skončí platnost. Senát v minulém týdnu nenašel dostatek hlasů ani pro jednu z možností. Prezident Barack Obama je zastáncem novelizace.
Kvůli špionážní aféře vládne v německé koaliční vládě napětí. Sociální demokraté požadují, aby vláda zveřejnila seznamy cílů, které sledovala s německou pomocí americká tajná služba NSA. Kancléřka Angela Merkelová zpřístupnění těchto seznamů zatím odmítá.
Německá tajná služba BND dodávala několik let americké Národní bezpečnostní agentuře NSA informace o evropských firmách a politicích. Zjištění vyvolalo mezi německými poslanci skandál. O rozsáhlé a kontroverzní činnosti německých špionů totiž úřad kancléřky vůbec nevěděl.
Jednu oběť a nejméně dva zraněné si vyžádal incident u sídla americké Národní bezpečnostní agentury (NSA). Střelba se ozvala poté, co se neznámý automobil pokusil projet vstupní branou na základnu v Marylandu.
Německý dvojitý agent se zřejmě k nejcitlivějším informacím o vyšetřování americké tajné služby NSA nedostal. Na stanici Deutschlandfunk to řekl předseda vyšetřovacího výboru Patrick Sensburg.