Český rozhlas s Vladimírem Švecem mluvil v loňském roce ve věznici Horní Slavkov. Tehdy si stěžoval na chatrné zdraví, působil dezorientovaně, mluvil nelogicky a zmateně.
Šestasedmdesátiletý penzista si odpykává 27 let za pašování drog. Odsouzený byl v Hongkongu, kde strávil za mřížemi šest let. Před dvěma lety byl vydán zpět do vlasti.
Norové uvedli, že vzhledem k nedostatečnému počtu zaměstnanců a vybavení je složité kontrolovat množství lodí, které do přístavu připlouvají. Oslo každý týden přijme 50–70 lodí a 243 000 kontejnerů.
Policie zadržela a obvinila dva Čechy a jednoho cizince z organizování dovozu stovek kilogramů kokainu do Česka. S kokainem obchodovali v několika státech, pašovali ho z Jižní Ameriky přes Hamburk.
„V laboratoři provádíme kvalitativní i kvantitativní analýzu. Jinými slovy – co to je a kolik toho je. Následně to vložíme do karuselu hmotnostního spektrometru,“ vysvětluje expert Václav Martinovský.
Hledanému hrozí výjimečný trest s horní hranicí až 24 let vězení, protože se podílel na mezinárodních drogových obchodech v celkovém prokazovaném rozsahu 7,5 tuny narkotik.
Podle kriminalisty velkopěstírny konopí často provozovala vietnamská komunita. Ta ale od tohoto způsobu výdělku upouští a orientuje se spíše na výrobu pervitinu, který distribuuje do zahraničí.
Ekvádorská policie ve středu oznámila, že jen v přístavech zabavila 48 tun drog, které měly být naloženy na lodě a putovat do zahraničí, nejčastěji do Evropy.
Drogy putovaly z Ekvádoru přes Panamský průplav do Rotterdamu, než je 13. července při kontrole kontejneru našli speciálně vycvičení psi. Zátah byl utajený, aby nenarušil vyšetřování.
„Dobrovolný a bezpečný návrat syrských uprchlíků do jejich vlasti je absolutní prioritou,“ uvádí se podle AFP v závěrečném komuniké pondělního jednání z jordánské metropole.
Vladimír Švec byl v Hongkongu odsouzen k 27 letům za pašování drog, teď si odpykává trest v Česku. O milost pro něj usiluje spolek Šalamoun, má to ale svá úskalí.
Čtyřiasedmdesátiletý Švec byl v čínské provincii odsouzen za pašování tří kilogramů kokainu z Brazílie, nikdy ale vinu nepřiznal a soudní proces vždy označoval za spiknutí.
Obhájci Grinerové ve čtvrtek oznámili, že jejich klientka je v trestanecké kolonii v Mordvinsku asi 500 kilometrů jihovýchodně od Moskvy. Úřady ji tam převezly začátkem listopadu.
Grinerovou zadrželi v únoru na moskevském letišti Šeremetěvo poté, co u ní byly objeveny náplně do elektronické cigarety s hašišovým olejem. Grinerová tvrdila, že je zabalila nedopatřením.
Kokain, který policie v pátek našla v prodejnách společnosti Kaufland v Jičíně a v Rychnově nad Kněžnou v krabicích od banánů, bude policie zkoumat ve snaze odhalit, jaký je jeho původ.
Praha/Jičín/Rychnov nad Kněžnou||zuj, ČTK |Zprávy z domova|Aktualizováno
České televizi to potvrdilo ministerstvo zahraničí. Pákistánský nejvyšší soud ve středu zamítl odvolání celního úřadu, který s jejím odjezdem nesouhlasil.
Hlavami skupiny byli dva muži ve výkonu trestu, ti ve věznici drogy dál rozšiřovali, spolupracovali s dalšími čtyřmi lidmi mimo věznici. V případě odsouzení jim hrozí od dvou do deseti let vězení.