„Pokud se má něco sledovat či regulovat, tak to mají být vážné věci,“ říká o rozhodnutí Rady pro rozhlasové a televizní vysílání ministr kultury Martin Baxa (ODS).
„Když se podíváme do toho zákona, v návaznosti na registraci je v něm celá řada naprosto neuvěřitelných povinností. Rada podle mě postupovala špatně,“ kritizuje senátorka Hana Kordová Marvanová.
„Problém s influencer marketingem je ten, že se v posledních letech výrazně rozrostl. Není to tak, že by nebyl regulovaný, ale že nikdo regulaci nevymáhá,“ říká odbornice na komunikaci Denisa Hejlová.
Děláš videa na sítě? Vyděláváš si tím? Tak se registruj, vyzývá influencery „velká rada”. Překvapila samotné tvůrce i ministra kultury. Kritici se obávají cenzury.
Tvůrci internetových videí, kteří je publikují za účelem zisku, se nyní musí nově registrovat u Rady pro rozhlasové a televizní vysílání. Nařizuje to evropská audiovizuální směrnice.
Rada ČT probírala důvody zrušení pořadu 168 hodin. Přestože generální ředitel Jan Souček říkal, že by svou účastí na zasedání legitimizoval porušení zákona, nakonec své rozhodnutí radním vysvětloval.
Návrh podpořili poslanci koaliční většiny, opoziční zákonodárci byli proti. Köppl byl mimo jiné spojován s volebním týmem prezidentského kandidáta, předsedy opozičního hnutí ANO Andreje Babiše.
Volební výbor Poslanecké sněmovny doporučil zákonodárcům, aby odvolali Daniela Köppla z Rady pro rozhlasové a televizní vysílání kvůli jeho zapojení do prezidentské kampaně. Ten nařčení odmítá.
Rada pro rozhlasové a televizní vysílání mimo jiné uděluje, mění a odnímá licence k provozování vysílání, dohlíží na pluralitu programové nabídky a informací a dbá na obsahovou nezávislost vysílání.
Rada pro rozhlasové a televizní vysílání udělila licenci na období dvanácti let. Oki-TV se má zaměřit na ukrajinskou menšinu, obsah má být dostupný i v dalších zemích.
Licence byla prodloužená pouhé čtyři dny před vypršením té současné. Rada ale žádá uspořádání vlastnických poměrů, protože televizi většinově vlastní zahraniční koncern, což odporuje usnesení Rady.
Klaus ve středu předčasně ukončil živý rozhovor pro Český rozhlas-Radiožurnál, ve kterém odpovídal na dotazy týkající se jeho údajné role v půjčce Sovětskému svazu. Moderátora pořadu obvinil ze lži.
Šestici radních odvolal v roce 2003 z funkce tehdejší premiér Vladimír Špidla, a to v souvislosti s arbitráží mezi Českem a Central European Media Enterprises (CME)
Ke zvolení bylo zapotřebí 94 poslaneckých hlasů. Janečka, Mencla a Macešku volilo vždy 138 poslanců, Bouška získal 135 hlasů, Smolíková 125 hlasů a Novák 102 hlasů.
Pořad nabízí divákům možnost vyhrát stovky až tisíce korun, pokud například uhádnou rozdíl mezi obrázky nebo jméno některého města. Aby se divák mohl hry zúčastnit, musí zavolat na placenou linku.
Obvodní soud pro Prahu 1 vyhověl žalobě už v roce 2015, odvolací senát však toto rozhodnutí zrušil a vrátil spor k novému projednání. Pondělní rozsudek je nepravomocný.
Rada televizi vyměřila pokutu loni za neobjektivitu v pořadu Kauzy Jaromíra Soukupa. Majitel televize v něm kritizoval firmy za to, že dostávají pobídky od státu a přitom vyvádějí peníze do zahraničí.
Televize se proti pokutě může bránit, pokud s ní nebude souhlasit. „Může to napadnout žalobou a bude rozhodovat soud,“ doplnil předseda RRTV Ivan Krejčí.
Před Sputnikem už loni varovala litevská rozvědka, podle ní je server nástrojem ruské propagandy. Portál se podle rozvědky snaží prosazovat vliv Ruska na litevský informační prostor.
Člen RRTV Jakl tvrdí, že byl znovu fyzicky napaden. Jde o druhý případ během jednoho týdne. Prvnímu útoku čelil v sobotu večer v pražském metru. Policie o incidentu, který se stal ve Zlíně, neví.
Reportáž Ryba smrdí od hlavy se zabývala státními zakázkami pro agenturu Dorland. Mimo jiné šlo o zakázku na kampaň „Ryba domácí“ pro podporu spotřeby domácích sladkovodních ryb.
TV Prima koupila licenci od americké CNN, redakce včetně nové budovy ji vyjde na stovky milionů korun. „Nechceme a ani nemůžeme kopírovat ČT24,“ komentoval šéf Primy Singer.