rychlost

|David Nyč, Jakub Knoll |Zimní sporty

Rychlostní lyžař Čermák trénuje i na střeše auta. Je to podobné jako na svahu, vysvětluje

Přemýšleli jste někdy nad tím, jak rychle se dá jet na lyžích? Zkuste se zeptat Radka Čermáka, toho, který neumí plužit. Ze sjezdovky už se řítil rychlostí 242 kilometrů za hodinu - zní to zvláštně? I taková disciplína skutečně existuje, dokonce má svůj Světový pohár - vítězem závodu je lyžař, který nejrychleji projede stometrovým úsekem.

|Dominika Píhová |Zprávy z domova

Z 90 na 110 kilometrů v hodině. Na sedmi českých silnicích se už jezdí rychleji

Zvýšení povolené rychlosti z 90 na 110 kilometrů v hodině je na některých českých silnicích možné od 1. ledna. Může za to zákon, který prosadilo ministerstvo dopravy. Resort také vytipoval 24 úseků, kde by ke změnám mohlo dojít. Zatím se podařilo povolit zrychlení na sedmi silnicích, tři by mohly přibýt v srpnu, informoval o tom deník MF Dnes. O 12 silnicích se teprve bude rozhodovat, na pěti dalších úřady změny neplánují kvůli bezpečnosti provozu.

|Lenka Jansová |Zprávy z domova

Senát odmítl zvýšit rychlost na vybraných úsecích dálnic na 150 km/h

Senát odmítl zvýšení maximální rychlosti na vybraných úsecích dálnic ze 130 na 150 kilometrů v hodině, které prosazuje Poslanecká sněmovna. Rozhodl tak přes obavy, že poslanci horní komoru přehlasují a spolu s tím odmítnou i další senátní úpravy novely o pozemních komunikacích. Zvýšení rychlosti na dálnicích slíbil vetovat i prezident Miloš Zeman.