Prezident Zeman se sjezdu ČSSD v Hradci Králové zúčastní. Přijal pozvání vedení strany

Prezident Miloš Zeman se zúčastní sjezdu sociální demokracie, na který ho pozvalo vedení strany. Řekl to ve středu jeho mluvčí Jiří Ovčáček. Sjezd ČSSD se bude konat 1. a 2. března v Hradci Králové.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Prezident Miloš Zeman se zúčastní sjezdu sociální demokracie, na který ho pozvalo vedení strany | Foto: Michaela Danelová | Zdroj: iROZHLAS.cz

O pozvání prezidenta rozhodlo vedení strany o víkendu. „Pan prezident pozvání na sjezd ČSSD přijal,“ sdělil ve středu Ovčáček.

Hamáček získal první dvě nominace na post předsedy ČSSD, svou další kandidaturu přitom nepotvrdil

Číst článek

Někdejší šéf sociální demokracie Zeman se zúčastnil i loňského sociálnědemokratického sjezdu. Před delegáty tehdy promluvil. Na sjezd v roce 2017, kde byl do čela ČSSD znovuzvolen tehdejší premiér Bohuslav Sobotka, prezident pozvánku nedostal.

Zeman byl členem sociální demokracie v letech 1992 až 2007, mezi lety 1993 a 2002 byl jejím předsedou.

Se stranou se rozešel ve zlém. Jedním z důvodů byla prezidentská volba v roce 2003, při které pro něj nehlasovali všichni zákonodárci ČSSD. Parlament tehdy do prezidentského úřadu zvolil Václava Klause. Zeman sociální demokraty, kteří se proti němu postavili, označil za zrádce.

Na březnovém sjezdu bude vicepremiér Jan Hamáček obhajovat post předsedy strany. Za jeho znovuzvolení se postavila většina krajských organizací ČSSD.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme