Hamáček získal první dvě nominace na post předsedy ČSSD, svou další kandidaturu přitom nepotvrdil

Sociální demokraté rozhodují, koho podpoří ve volbě svého příštího předsedy. První dvě nominace v sobotu získal současný předseda strany Jan Hamáček. Podpořili ho spolustraníci v Pardubickém a v Královehradeckém kraji.

Pardubice Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Jan Hamáček z ČSSD | Foto: Michaela Říhová | Zdroj: ČTK

Podle šéfa královehradecké organizace Jana Birkeho se musí nové vedení ČSSD zaměřit hlavně na krajské volby v roce 2020. „Musíme se dostat zpátky na politický trh, abychom byli respektovanou levicovou politickou stranou,“ řekl Radiožurnálu.

Hamáček zůstává ve funkci předsedy ČSSD, vedení strany ho podpořilo absolutní většinou

Číst článek

Jan Hamáček zatím neřekl, jestli bude na volebním sjezdu v březnu příštího roku svou funkci obhajovat. Jasno v tom má naopak Roman Onderka, který se chce stát jeho prvním místopředsedou – a také pro to získal dvě nominace.

„I za ten malý čas se podařilo některé věci v rámci strany udělat a já nerad odcházím od rozdělané práce,“ informoval Onderka, který už nyní předsedu strany zastupuje.

Na šéfa ČSSD by mohl kandidovat i Jiří Zimola, který začátkem měsíce kvůli neshodám se zbytkem vedení rezignoval na funkci místopředsedy strany. Zatím to ale vylučuje.

Řadovým místopředsedou se chce stát i další kritik současného vedení a bývalý jihomoravský hejtman Michal Hašek.

Tomáš Jelen Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme