Hamáček: Nevidím důvod, aby dědicové Altnera vystupovali na sjezdu ČSSD

Předseda ČSSD a ministr vnitra Jan Hamáček nevidí důvod, aby na březnovém sjezdu strany vystoupila Veronika Altnerová. Ta je spolu se svým bratrem Patrikem dědičkou po zemřelém advokátovi Zdeňku Altnerovi. Tomu soud v minulosti přiznal, že mu má strana za jeho služby v kauze Lidový dům zaplatit téměř 338 milionů korun. Sociální demokraté podali proti rozhodnutí soudu dovolání. Altnerová ve středu požádala Hamáčka o možnost projevu dopisem.

Praha Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ministr vnitra Jan Hamáček

Ministr vnitra Jan Hamáček | Zdroj: Úřad vlády ČR

„ČSSD v současné době čeká na rozhodnutí Nejvyššího soudu o svém dovolání. Ten též odložil vykonatelnost napadeného rozsudku soudu nižší instance,“ napsal v tiskovém prohlášení Jan Hamáček.

Žádám vás o možnost vystoupit na březnovém sjezdu ČSSD, napsala Altnerova dědička Hamáčkovi

Číst článek

„S Veronikou a Patrikem Altnerovými jsem se přesto sešel 29. listopadu 2018 a o celé záležitosti jsme jednali. Rozešli jsme se s tím, že obě strany vidí jako jedinou možnost řešení sporu vyčkat na rozsudek Nejvyššího soudu. Proto nevidím důvod, aby dědicové JUDr. Altnera vystupovali na sjezdu ČSSD,“ dodal předseda sociální demokracie.

Veronika Altnerová ve středu uvedla, že v kauze Lidový dům dosud byla mediálně zdrženlivá a nevyhledávala veřejná vystoupení. Nyní však chtěla před členskou základnou ČSSD prezentovat postoj dědiců. Podle ní by její vystoupení mohlo vést k případné změně většinového stanoviska strany.

Advokátu Zdeňku Altnerovi přiznal pražský městský soud v březnu 2016 téměř 338 milionů korun za to, že ČSSD od roku 1997 zastupoval ve sporu o vlastnictví pražského Lidového domu. Podle rozsudku mu ČSSD má zaplatit 18,5 milionu korun, nejvýraznější část celkové částky však tvořila smluvní pokuta 318 milionů korun.

ČSSD podala proti rozhodnutí soudu dovolání. Bývalý advokát Altner ale zhruba půl roku po vyhlášení verdiktu městského soudu zemřel a následné dědické řízení dosud komplikovalo projednání dovolání před Nejvyšším soudem.

Loni v říjnu vyzvali Altnerovi dědici ČSSD, aby své dovolání stáhla výměnou za to, že jí poskytnou čtyři měsíce na uhrazení dlužné částky, aby nehrozila exekuce jejího majetku. Předseda Hamáček požadavek na stažení dovolání odmítl.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme