Arriva byla vyřazena ze soutěže na dopravu na trati Ostrava - Olomouc

Ministerstvo dopravy možná bude muset zrušit soutěž na dopravce na trať Ostrava – Olomouc. Úřad totiž vyřadil jednoho ze dvou uchazečů, britskou firmu Arriva.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Koleje a železniční trať | Foto: Khalil Baalbaki | Zdroj: Český rozhlas

„Podle drážního zákona je třeba, aby vedoucí zaměstnanci měli určité vzdělání. My jsme měli podmínku, aby byli alespoň dva vedoucí zaměstnanci s odpovídajícím vzděláním – je to kontrakt na 15 let.“

„Bohužel, Arriva to doložila pouze u jednoho vedoucího zaměstnance,“ vysvětlil důvody vyřazení britského uchazeče mluvčí ministerstva Tomáš Neřold.

Tendr přitom nemůže být dokončen jen s jedním zájemcem, kterým je společnost RegioJet.

Soutěž na trať z Ostravy do Olomouce je pilotním v projektu liberalizace české železnice. Ministerstvo chce v jeho rámci na trať postupně pouštět soukromé firmy.

„Ten plán rozhodně bude pokračovat dál i v případě, že toto nabídkové řízení bude zrušeno."

„Navíc ten tendr zkoumal Úřad pro ochranu hospodářské soutěže a žádná pochybení nezjistil. To potvrzuje, že to, jak jsme nastavili pravidla v této pilotní soutěži, že tento model je použitelný i dále,“ dodal mluvčí ministerstva dopravy.

Jakub Šídlo, mta Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme