Výrobce vysavačů Dyson stěhuje sídlo z Británie do Singapuru. Zakladatel je přitom zastáncem brexitu

Britská společnost Dyson, výrobce bezsáčkových vysavačů, vysoušečů a další elektroniky, přestěhuje své sídlo z Velké Británie do Singapuru. Oznámilo to ve středu vedení firmy, které tento krok zdůvodnilo rostoucím významem asijského trhu. Podle ní stěhování nijak nesouvisí s blížícím se termínem odchodu Británie z Evropské unie.

Londýn Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Britská společnost Dyson, výrobce bezsáčkových vysavačů, vysoušečů a další elektroniky, přestěhuje své sídlo z Velké Británie do Singapuru

Britská společnost Dyson, výrobce bezsáčkových vysavačů, vysoušečů a další elektroniky, přestěhuje své sídlo z Velké Británie do Singapuru | Foto: Hannibal Hanschke | Zdroj: Reuters

Zakladatel firmy James Dyson je hlasitým zastáncem brexitu a už dříve byl kritizován kvůli tomu, že jeho názory jsou v příkrém rozporu s tím, jak reálně řídí své podnikání.

Důsledek brexitu. Mezi britskými podniky roste zájem o dceřiné firmy v Německu

Číst článek

Společnost Dyson loni oznámila, že hodlá vyrábět také elektrická auta. Závod na jejich výrobu vznikne právě v Singapuru. I další výroba firmy se soustředí výhradně v asijských zemích.

„O základně v Asii jsme uvažovali už nějakou dobu. Asie představuje (pro Dyson) největší a nejrychleji rostoucí trh na světě. Asijští zákazníci jsou hladoví po pokročilých technologiích a je to i největší trh pro elektrické vozy, takže tento trend bude jen sílit,“ vysvětlil přesun sídla generální ředitel podniku Jim Rowan.

Propad ekonomiky a zdražování. Guvernér centrální banky varoval poslance před tvrdým brexitem

Číst článek

Firma loni zvýšila obrat o 28 procent na 4,4 miliardy liber (128,7 miliardy Kč), hrubý provozní zisk EBITDA vzrostl o třetinu na 1,1 miliardy liber (32,2 miliardy Kč).

Miliardář Dyson je dlouhodobě zastáncem brexitu a aktivně vystupoval i v kampani před referendem o vystoupení Británie z Evropské unie v roce 2016. Jeho názoroví odpůrci mu vyčítají pokrytectví.

„Pokud dokonce ten, kdo tvrdí, že po brexitu nastane obnova britského průmyslu, není připraven svůj názor podpořit konkrétními kroky, pak to vyvolává vážné pochybnosti ohledně budoucnosti naší ekonomiky,“ uvedl loni, když firma ohlásila stavbu továrny v Singapuru, labouristický zákonodárce Ian Murray.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme