Americká vláda mírní cla na ocel a hliník. Výjimku dostaly Jižní Korea, Argentina a Brazílie

Americká vláda zmírňuje cla na dovoz hliníku a oceli, která zavedla v březnu letošního roku. Prezident Donald Trump dal výjimku pro suroviny z Jižní Koreje, Argentiny a Brazílie. S Evropskou unií Američané pracují na úplném odstranění cla na ocel a hliník.

Washington Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Výroba oceli (ilustrační foto) | Foto: Ina Fassbender | Zdroj: Reuters

Z Jižní Koreje a Brazílie se do Spojených států bude smět znovu vyvážet ocel bez celní přirážky a z Argentiny kromě toho i hliník. Novinka ale má svá omezení, půjde jen o cílené výjimky pro ty případy, kdy americké firmy dokážou, že na domácím trhu není suroviny dostatek nebo chybí patřičná kvalita.

Jednání s EU

Už měsíc jedná se Spojenými státy o zrušení letos zavedeného cla a dalších obchodních bariér Evropská unie. A to na základě červencové ústní dohody prezidenta Trumpa s předsedou Evropské komise Jeanem-Claudem Junckerem.

Zároveň ve Washingtonu pokračuje vyjednávání o nové podobě americko-kanadských obchodních vztahů, Donald Trump určil jako nejzazší termín pro společnou dohodu těchto dvou zemí a také Mexika tento pátek.

Jan Kaliba Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme