Vážně ohrožené automobilce Opel chtějí pomoci německé spolkové země

Některé německé spolkové země připravují plán na záchranu automobilky Opel Chtějí firmu v první řadě vyvázat z amerického mateřského koncernu General Motors. Ve hře je i přímý vstup německého státu do tradičního výrobce vozů.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Boční pohled | Foto: auta.yauto.cz

Všechny plány na záchranu Opelu narážejí na jeden zásadní problém: Jak zajistit, aby uvažovaná státní pomoc v řádu stovek miliónů eur neskončila za oceánem. "Vždyť Opel nemá v rámci General Motors ani vlastní konto, na které by se částka dala převést," cituje Süddeutsche Zeitung nejmenovanou osobu obeznámenou s jednáním o budoucnosti automobilky.

Opel v Německu ve čtyřech závodech zaměstnává na 26.000 lidí. Právě zástupci čtyř zainteresovaných spolkových zemí zvažují různé formy pomoci, od přímého vstupu do automobilky až po státní garance za půjčky.

V plánech na záchranu Opelu se velmi aktivně angažuje kandidát SPD na post kancléře Frank-Walter Steinmeier. CDU je v této otázce naopak zdrženlivější.

Jiří Hošek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme