Slavia je téměř kompletně čínská, CEFC získala zbylé Šimáněho akcie

Čínská společnost CEFC dnes po dohodě s Jiřím Šimáněm odkoupila od společnosti Fly Sport Investments, s. r. o., zbývajících 20 procent akcií fotbalového klubu SK Slavia Praha. Ve společnosti SK Slavia Praha tak nyní vlastní 99,964 procenta, současně vyplatila všechny půjčky, které Šimáněho firma v minulosti Slavii poskytla.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Fotbalisté Slavie | Zdroj: ČTK

„CEFC China děkuje Jiřímu Šimáněmu za partnerství a spolupráci na záchraně nejstaršího českého fotbalového klubu. Jiří Šimáně i nadále zůstává čestným prezidentem SK Slavia Praha,“ píše vedení Slavie v prohlášení na webových stránkách klubu.

Bývalý předseda představenstva klubu Jiří Šimáně tak už nebude mít vliv na chod klubu. Z představenstva odstoupil v dubnu letošního roku, nesouhlasil se stylem řízení klubu.

Následně prodal polovinu ze svého čtyřicetiprocentního balíku akcií. Nyní se zbavil zbytku.

Společnost CEFC tak nyní vlastní 99,964 procenta akcií. Zbytek mají minoritní akcionáři z řad fanoušků.

Majoritní vlastník zastupovaný Jaroslavem Tvrdíkem také vyplatil všechny půjčky, které Šimáněho společnost v minulosti Slavii poskytla.

„Ambicí CEFC je klub dále rozvíjet a budovat z něj jeden z předních fotbalových klubů ve střední Evropě. Součástí této strategie je také úplné oddlužení klubu. Půjčky, které CEFC China dosud SK Slavia Praha poskytla, budou nyní kapitalizovány, a to cestou navýšení základního jmění společnosti,“ vysvětlují vlastníci v prohlášení.

Vojtěch Man Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme