Kultura v době koronaviru: Činoherní klub, Dan Přibáň, Brass Avenue i Ivo Kahánek

Také v úterý se můžete vypravit za kulturou z pohodlí svého domova. Třeba pražský Činoherní klub nabídne záznam své slavné crazy komedie Podivné odpoledne dr. Zvonka Burkeho, z gauče si také můžete popovídat s Danem Přibáněm o jeho trabantech nebo si poslechnout hned několik hudebních vystoupení ze zavřených klubů.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Bolek Polívka ve hře Podivné odpoledne dr. Zvonka Burkeho | Zdroj: Činoherní klub

Činoherní klub

Podivné odpoledne dr. Zvonka Burkeho - inscenace, která aspirovala i na uvedení na Broadwayi, ale místo toho se jí dostalo normalizačního zákazu - je od roku 1966 součástí repertoáru pražského Činoherního klubu. Její záznam v úterý budou moci lidé vidět od 20 hodin v rámci projektu #kulturažije. Boleslavu Polívkovi v roli egoistického Burkeho v něm sekundují Ondřej Vetchý nebo Ivana Chýlková. Série #kulturažije je projektem dárcovské platformy Donio.cz a internetové televize Mall.tv. Na dobrovolných příspěvcích už divadla a další instituce vybrala od diváků přes čtyři miliony korun.

Kultura v době koronaviru: Čechomor, hodinový hoteliér na Vinohradech i Rusalka v New Yorku

Číst článek

Deset let v Trabantu s Přibáněm

Pozvěte Dana Přibáně k sobě do obýváku! Pustí vám ty nejlepší, nejzásadnější a nejšílenější scény ze všech pěti filmů velkolepé „trabantí“ série. Tak zve diváky Moje kino Live - projekt pražských kin Aero, Bio OKO, Světozor, Bio Central z Hradce Králové a Univerzitního kina Scala z Brna. Přibáň bude od 20.30 odpovídat v přímém přenosu na otázky diváků v pořadu Deset let v trabantu. E-vstupenka stojí 130 korun.

Brass Avenue

V zavřeném pražském klubu Rock Café vystoupí od 18 hodin dechový showband Brass Avenue, který si připravil ty největší světové hity ve speciální dechové úpravě. Sledováním navíc pomůžete dobré věci -  kapela výtěžek z dobrovolných darů věnuje na sbírku na pořízení roušek a dezinfekčních prostředků, kterou pořádá Armáda spásy.

Kulturní tipy v době koronaviru: velikonoční mše papeže Františka a čtení humoristických povídek

Číst článek

Vladivojna La Chia

Těšit se můžete také na charismatickou zpěvačku Kláru Kozielovou známou pod pseudonemym Vladivojna La Chia. Na facebooku pražského jazzového klubu U Staré paní zahraje od 20 hodin průřez svou tvorbou i aktuální písničky. Vladivojna věnuje svůj podíl z koncertu v zavřeném klubu projektu ŽIVOT 90.

Ivo Kahánek

Organizaci ŽIVOT 90 podpoří v úterý také světově proslulý klavírní virtuos Ivo Kahánek svým unikátním koncertem. Začíná v 17.00 hodin a Kahánek bude hrát v secesní koncertní síni Základní umělecké školy Frýdek-Místek. Přenášet ho bude Mall.tv.

Rusalka naposledy

V úterý naposledy se také můžete podívat na záznam Dvořákovy Rusalky v podání newyorské Metropolitní opery a to přímo na jejích stránkách.

Michaela Vetešková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme