Vstupenky na mši v chrámu svatého Víta se rozebraly za jeden den. Půlnoční se může zúčastnit jen 300 lidí

Lidé si během úterý rozebrali vstupenky na štědrovečerní půlnoční mši v katedrále svatého Víta na Pražském hradě, na kterou letos kvůli koronavirovým opatřením může přijít jen omezený počet účastníků. Zájemci si mohli od rána lístky zdarma vyzvednout na recepci pražského arcibiskupství na Hradčanském náměstí, odpoledne už zbývalo jen pár posledních.

Praha Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Chrám sv. Víta. Ilustrační foto.

Pražské arcibiskupství získalo pro mši v katedrále výjimku, protože areál Pražského hradu je dlouhodobě kvůli pandemii koronaviru uzavřen. | Foto: Tomáš Adamec

Povolený počet účastníků mší se v současném čtvrtém stupni protiepidemických opatření snížil na 20 procent kapacity kostela. Generální vikář pražského arcibiskupství Jan Balík řekl Radiožurnálu, že po dohodě se Správou Pražského hradu se může půlnoční mše ve svatovítském chrámu zúčastnit 300 lidí. Tomu uzpůsobili i počet vstupenek.

„Lístků v tuto chvíli zbývá posledních pět,“ sdělil po 16.00 Stanislav Zeman z pražského arcibiskupství. Bohoslužbu, kterou bude sloužit kardinál Dominik Duka, bude v přímém přenosu vysílat TV Prima.

Fronty u Národní galerie a rezervace do Národního muzea. Lidé využívají výjimek a míří na výstavy

Číst článek

Pražské arcibiskupství získalo pro mši v katedrále výjimku, protože areál Pražského hradu je dlouhodobě kvůli pandemii koronaviru uzavřen. Historické sídlo českých králů a prezidentů bude otevřeno také pro návštěvníky bohoslužeb, které začínají 25. prosince v 10.00, 26. prosince v 10.00, na Silvestra v 16.00 a na Nový rok v 10.00. Na Boží Hod vánoční se také uskuteční v 16.00 setkání u jesliček. Přístup do prostoru Pražského hradu bude vždy pouze z Hradčanského náměstí přes čtvrté nádvoří, a to půl hodiny před začátkem.

V Česku nyní platí mezi 23.00 a 05.00 zákaz vycházení, vláda nicméně udělila pro účastníky půlnočních bohoslužeb výjimku. Mnohé farnosti už ale předem od jejich konání upustily a sváteční bohoslužby připravily na časnější dobu.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme