Zemřel herec Angus Cloud. Představiteli Feze ze seriálu Euforie bylo 25 let

Ve věku 25 let zemřel americký herec Angus Cloud, známý ze seriálového dramatu Euforie. S odvoláním na prohlášení rodiny o tom v úterý informovala agentura Reuters. Příčinu smrti rodina neuvedla, zmínila ale hercovy psychické problémy. Cloudovi, který v seriálu o dospívání, závislostech a vztazích hrál drogového dealera, před několika dny zemřel otec.

Los Angeles Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Angus Cloud byl známý ze seriálového dramatu Euforie (archivní foto)

Angus Cloud byl známý ze seriálového dramatu Euforie (archivní foto) | Zdroj: Profimedia

„Angus otevřeně hovořil o svém boji s duševním zdravím a doufáme, že jeho smrt může být pro ostatní připomínkou, že v tom nejsou sami a neměli by s tím bojovat tiše, bez pomoci někoho jiného,“ píše se v prohlášení.

Rodina také zmiňuje, že Clouda těžce zasáhla smrt jeho otce, jeho „nejlepšího přítele“, který byl pohřben minulý týden.

Hollywoodští scenáristé chtějí vyšší platy. Jejich stávka ovlivní natáčení filmů a seriálů

Číst článek

Cloud měl na svém kontě několik rolí, hlavní průlom v kariéře ale zaznamenal až se seriálem Euforie stanice HBO, který má příští rok představit třetí sérii. Ve světě kalifornských středoškoláků řešících lásku, sex, ale i závislosti či násilí ztvárnil Cloud postavu Fezca O'Neilla, zvaného Fez, který si vytvoří blízké pouto s hlavní hrdinkou.

Tu v seriálu oceněném dvěma cenami Emmy a Zlatým Glóbem hraje Zendaya. Zatím v poslední sérii z loňského roku Feze po přestřelce zatkne policie.

„Zpráva o úmrtí Anguse Clouda nás nesmírně zarmoutila. Byl mimořádně talentovaný a byl milovanou součástí rodiny Euforie a HBO,“ uvedl twitteru oficiální účet Euforie.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme