Žádné retro. Křemílek s Vochomůrkou dostali k padesátinám nové barvy

Pohádky z mechu a kapradí (vlevo černobílá verze, vpravo v nových barvách) | Zdroj: Merchandising Prague

Večerníček o pohádkových obyvatelích pařezové chaloupky se k padesátým narozeninám dočkal digitální restaurace. Prvních sedm dílů legendárních Pohádek z mechu a kapradí se vrátí na televizní obrazovky v nových barvách, vysokém rozlišení a formátu 16:9.

Pařezová chaloupka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

„Těší mě, že kreslené postavičky Křemílka a Vochomůrky baví děti i dnes, téměř půl století poté, co se poprvé objevily na televizních obrazovkách. Pevně věřím, že si nové barevné epizody získají diváckou přízeň minimálně na dalších 50 let,“ řekl v roce 2014 výtvarník a režisér seriálu Zdeněk Smetana, když Česká televize oznámila, že Pohádkám z mechu a kapradí dodá barvu.

Smetana, který stojí také za Večerníčky o Rákosníčkovi nebo Malé čarodějnici, údajně nechtěl „žádné retro“, ale živé barvy, které by oslovily i dnešní děti. Televizní premiéry zrestaurovaných dílů se ale už nedožil – zemřel v roce 2016 ve věku 90 let.

Pohádky z mechu a kapradí vysílala v rámci Večerníčku Československá televize od roku 1968. Vůbec první díl s názvem Jak Křemílek a Vochomůrka zasadili semínko měl premiéru 6. října toho roku. V průběhu let vzniklo celkem 39 osmiminutových epizod. Jen původní série o 13 epizodách vznikala ještě v černobílém provedení.

Dvojici postaviček propůjčila svůj hlas herečka Jiřina Bohdalová. Hudbu složil Jaroslav Celba.

kro Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme