Putina za diktátora nepovažuji, píše ve své nové knize herec Depardieu

Ve Francii vyšel autorizovaný životopis herce Gerarda Depardieu. A jak bývá v jeho případech zvykem - knížka překvapila. Upřímností i načasováním. Na pultech knihkupectví se totiž objevila bez jakékoliv propagace. Depardieu tak znovu potvrdil, že jako herec a člověk je kontroverzní a svým způsobem neuchopitelný.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Gerard Depardieu | Foto: Wikimedia Commons, uživatel Siebbi

Je to už rok, kdy Depardieu vysvětloval v televizní stanici TF1 svůj postoj k Rusku i Francii.

„Ne, nechci ztratit francouzské občanství, nemám o to zájem. Rád cestuji, a když mi prezident Putin nabídl pas, tak jsem to přijal,“ vysvětloval Depardieu.

Dodal, že se považuje za občana světa, rád se pohybuje v různých zemích a považuje za nespravedlivé, když ho lidé obviňují z toho, že utíká z Francie z finančních důvodů.

Tvrdí, že vždy platil daně, ale odevzdávat 87 procent příjmu státu je pro něj opravdu moc.

Putina, jak píše v životopise, za diktátora nepovažuje. Tím je pro něj Kim Čong-un, prezident Severní Koreje. Ve svém životě chtěl zůstat svobodným. Podle jeho soudu za to může jeho těžké dětství. Vždy se totiž cítil nechtěným dítětem.

Depardieu, který je ve Francii stále populární, ve svém životopise dále píše o svých ženách, synovi Guillaumeovi a také o svých filmech.

Depardieu zůstává stále svůj, o čemž svědčí i nová kniha. Nedoprovázela ji žádná publicita, jak bývá v podobných případech zvykem. Knížka se jen znenadání objevila na pultech. A Depardieu překvapil, jak je u něj obvyklé.

Jan Šmíd Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme