Nové Město je častou adresou sportovních akcí, nyní tam na ME bojují biatlonisté

Jen těžko byste spočítali, kolik vrcholných závodů v nejrůznějších disciplínách už hostilo Nové Město na Moravě. Vždyť i sportovní reportéři Radiožurnálu tam míří několikrát do roka a po fotbalových a hokejových stadionech je to v Česku asi jejich nejčastější destinace. Dnes tam začíná mistrovství Evropy v biatlonu, nicméně ve Vysočina Aréně se konaly i slavnější závody.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nové Město na Moravě, pohled z tribuny | Foto: ČTK

Třeba světový šampionát biatlonistů, na kterém v minulém roce panovala úžasná atmosféra. Rozhodně ale nebyla překvapivá.

Místní fanoušci mají trénink už desetiletí díky Zlaté lyži, v poslední době se přidal i Světový pohár horských kol, oceňovaný jako nejlepší z celého seriálu. Ale dosavadním vrcholem byl právě biatlonový šampionát.

Přehrát

00:00 / 00:00

Nové Město častou adresou sportovních akcí

„Bere mě to za srdce a těžce se mi o tom mluví. Lidé jsou fantastičtí a chtěl bych jim poděkovat. Jsou to velké emoce, když člověk dvacet let o něco snaží a potom se toho dočká,“ uvedl k mistrovství světa dojatý prezident Českého svazu biatlonu Václav Fiřtík.

K diváckému úspěchu se ale pořadatelé dostali po tvrdé dřině a přes několik jiných mistrovství. Ať už v biatlonu letním či na kolečkových lyžích nebo evropském šampionátu v roce 2008. A biatlon do jisté míry pomohl areál zachránit. Lyžaři už tam nemíří každý rok.

Úspěch a zkušenosti dávají pořadatelům chuť i naději na další mistrovství světa. Kandidaturu na období přelomu desetiletí už oznámili.

„Přihlásil se také Oberhof, který chce kandidovat na rok 2019. Začíná se rodit více kandidátů, takže v letech 2019 až 2021 nebude jednoduché se mezi organizátory dostat,“ upřesňuje šéf organizátorů Jiří Hamza.

Pomoci může i to, když se povede zvládnout mistrovství Evropy v biatlonu, které v Novém Městě na Moravě právě začalo.

Tomáš Kohout, Petr Hašek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme