Sportoviště v Soči jsou týden před startem olympijských her připravená

Olympijské hry začnou v Soči přesně za týden. První čeští sportovci už se ale probudili do svého prvního ruského rána a vyrazili na průzkum olympijského terénu. Ten zkoumá také vedoucí olympijské mise Českého rozhlasu Tomáš Kohout.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

V Bolšoj Ice Dome se bude hrát hokejový olympijský turnaj | Foto: Reuters

Sportoviště se nachází v části zvané Adler, která byla kompletně vybudována od nuly. „Podstatné záležitosti jsou připravené,“ hlásí reportér.

Horší je to s okolním terénem. „Pořadatelé pracovali i se zelení, ovšem úplně se jim nedařilo. Třeba trávu se snažili vysázet na to, co zbylo ze stavby, a výsledkem jsou nevzhledné louže. To je ale spíše detail,“ podotýká Kohout s tím, že samotné závody to neovlivní.

Přehrát

00:00 / 00:00

Reportéra Tomáše Kohouta vyzpovídal Jiří Chum

Závody by sice mohly začít ihned, ovšem všechny informace o výsledcích by se do světa nedostaly. Televizní a rozhlasové stanice totiž ještě úplně připraveny nejsou a píšících novinářů je na místě zatím jen poskromnu.

Na rozdíl od jiných závodišť budou ta v Soči jiná v tom, že místní areály nebudou obehnané reklamními panely, ale pouze olympijskými kruhy s oficiálními logy a nápisy. Svá závodiště se budou sportovci snažit v nejbližších dnech co nejlépe poznat.

„Mnozí už tady absolvovali testovací soutěže, pro některé to bude nové. Také si budou nastavovat systém fungování, tréninku a programu, aby se jim to co nejrychleji zautomatizovalo a mohli myslet jen na svůj výkon,“ uzavírá reportér Českého rozhlasu.

Tomáš Kohout, Jiří Chum, Petr Hašek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme