Kriminalisté v Královéhradeckém kraji loni objasnili přes polovinu případů

Policistům v Královéhradeckém kraji se daří objasňovat víc trestných činů - loni našli pachatele u víc než poloviny a oproti roku 2012 byli úspěšnější o čtyři procenta. Významně také ubylo smrtelných nehod na silnicích.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Dopravní nehoda, policie, objížďka, uzavírka | Foto: Jana Huzilová

Policistům v královéhradeckém kraji se v minulém roce podařilo najít pachatele u 51 procent trestných činů. Stále častěji jsou mezi dopadenými recidivisté.

„Podíl recidivistů na páchání trestné činnosti je o 336 pachatelů více, což je 56 procent ze všech stíhaných osob,“ říká šéf kriminální služby v kraji Jiří Karásek.

Mezi pachateli přibývá také žen nebo mladistvých. Častější je majetková trestná činnost a roste kriminalita na seniorech.

„Jsou pod smyšlenou legendou kontaktováni. Ať už jde o to, že někdo z rodiny potřebuje pomoc, nebo o různé přeplatky na elektřinu či plyn. Pachatelé se dostanou do domácnosti, kde pak seniory okradou,“ popisuje Karásek.

Úspěšný rok za sebou mají dopravní policisté. Počet mrtvých na silnicích se meziročně v regionu snížil o dvacet. Objevil se ale nový problém.

„Z těch 37 usmrcených osob, což je o 20 méně než v roce 20012, je celkem 22 nemotorizovaných účastníků silničního provozu. Je to patnáct chodců a sedm cyklistů,“ upozorňuje šéf dopravní policie v královéhradeckém kraji Petr Dušek.

Policisté proto chtějí důsledně trestat například nebezpečné přecházení a upozorňovat na používání reflexních prvků na oblečení. Také se zaměří na nejvíc frekventované silnice - to se vyplatilo na mezinárodním tahu z Hradce Králové do Náchoda.

Jiří Fremuth Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme