Největší zaměstnavatelé v Česku propouští. V Praze přijde o práci téměř 700 lidí

V prosinci minulého roku oznámili na úřadu práce hromadné propouštění i Česká spořitelna a Česká pošta. Přímo v Praze propustila začátkem letošního roku nejvíce zaměstnanců právě Česká spořitelna. Z její centrály tak odešlo sto pracovníků.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Úřad práce (ilustrační foto) | Foto: Filip Jandourek

„O hromadné propouštění se jedná tehdy, pokud během 30 dnů dostane ve firmě s 20 až 100 zaměstnanci výpověď minimálně 10 lidí, v podniku se 101 až 300 pracovníky alespoň desetina zaměstnanců a ve společnosti s více než 300 zaměstnanci minimálně 30 lidí,“ říká Kateřina Beránková, mluvčí Úřadu práce České republiky.

Zaměstnavatel musí o svém záměru písemně informovat nejpozději 30 dní předem odborovou organizaci, radu zaměstnanců a příslušnou pobočku Úřadu práce České republiky.

Přehrát

00:00 / 00:00

O vlnu propouštění zaměstnanců v Praze se zajímala Veronika Štefanová

„Ve většině případů se jedná o horizont dvou až čtyř měsíců. Už v době, než k propouštění dojde, se snažíme zaměstnavatele kontaktovat, nabídnout mu spolupráci a v případě, že přistoupí na zřízení mobilního poradenského střediska, tak komunikovat s lidmi, kterých se propouštění dotkne,“ dodává Beránková.

Česká spořitelna zrušila v pražské centrále sto míst. Propuštěným zaměstnancům nabídla posty v Pardubicích.

„Avizované změny v počtu zaměstnanců souvisí s přesunem části operativy do nového back office centra v Pardubicích. Do konce roku 2015 tam Česká spořitelna otevře 400 nových míst. Většina zaměstnanců nesouhlasila s přesunem do Pardubic a koncem loňského roku sama odešla,“ komentuje situaci tiskový mluvčí České spořitelny Marek Pšeničný.

Česká pošta avizovala propuštění 25 pražských zaměstnanců v prvním kvartálu letošního roku. „Všem byla nabídnuta jiná práce na České poště. Otázka je, jestli to přijmou. Důvod je jednoduchý - mění se technologie nebo se jedná o organizační změny. Komunikujeme s úřadem práce, protože nutně musíme předpokládat, že každý jiné místo nepřijme,“ říká ředitel odboru komunikace České pošty Ivo Mravinac.

Česká spořitelna ani Česká pošta zájem o zřízení mobilních poradenských center neprojevily. Poradenství propuštěným zaměstnancům poskytují samy.

Simona Bartošová, Veronika Štefanová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme