Krasobruslař Pljuščenko po zranění zad a pádu oznámil konec kariéry

Ruský krasobruslař Jevgenij Pljuščenko odstoupil bezprostředně před krátkým programem z olympijské soutěže. Olympijský šampion z Turína si během rozbruslení poranil operovaná záda a následně oznámil konec amatérské kariéry.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ruský krasobruslař Jevgenij Pljuščenko | Zdroj: ČTK

Pljuščenko neustál trojitý axel, po kterém upadl na led a chytil se za záda. O ten samý skok se pokusil během rozjížďky ještě jednou, ovšem opět měl nečistý výjezd a v jeho tváři se objevila bolestivá grimasa.

Ruský veterán, který následně odjel k mantinelu a držel se za bedra, měl nastoupit jako první ve druhé skupině krasobruslařů. Jakmile se v hale ozvalo jeho jméno, tak rozhodčím sdělil, že kvůli zranění nemůže pokračovat.

Pljuščenko už ruské výpravě pomohl ke zlaté medaili druhým místem v krátkém programu a triumfem ve volné jízdě.

"Takhle jsem tu kariéru nechtěl ukončit. Je mi líto, že se fanoušci nedočkali toho, na co čekali, ale chci zůstat zdravý. Je to pro mě strašně těžké, skoro jsem se rozbrečel," uvedl trojnásobný mistr světa a sedminásobný evropský šampion.

Petr Hašek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme