Na kilometrové trati byla Erbanová spokojená jen s časem

Dva starty a pokaždé desáté místo. Takovou bilanci má na olympijských hrách v Soči rychlobruslařka Karolína Erbanová. Zatímco po pětistovce rozdávala úsměvy, na kilometrové trati byla spokojená jen s časem.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Rychlobruslařka Karolína Erbanová během olympijského závodu na 1000 metrů | Foto: ČTK

„Letos jsem na evropském ledě asi rychlejší čas nezajela, ale z umístění už tolik nadšená nejsem. Druhé kolo jsem nezajela úplně ideálně, ale doufala jsem, že to bude stačit na lepší umístění,“ svěřila se v cíli Erbanová.

V jejím hlase byla znát únava. Víc by si navíc věřila, kdyby startovala z vnitřní, a ne vnější dráhy. „Trvá mi déle, než se vyhrabu z velké zatáčky. Všichni chtějí začínat zevnitř, je to totiž jednodušší, člověk tam startuje a také závod dokončuje,“ neopomněla zdůraznit jedenadvacetiletá závodnice.

Přehrát

00:00 / 00:00

Na kilometrové trati byla Erbanová spokojená jen s časem

Trenér Petr Novák vypočítal, o kolik by mohl konečný výsledek být lepší. „Avizoval jsem, že rozdíl je minimálně sedm desetin. To, že Kája zaškobrtla, ji stálo jedno nebo dvě místa, ale kdyby startovala v kratší dráze, tak mohla být čtvrtá, pátá,“ má jasno Novák.

Startovní dráhy se přitom losují. Oproti pětistovce, kde každá závodnice si vyzkouší jízdu z obou pozic, je kilometr závodem pouze na jednu jízdu. Novák byl i přesto s výkonem své svěřenkyně spokojen.

„Přál jsem si, aby byla do desítky a to se podařilo. Po dvou umístěních v elitní desítce může být Kája spokojená, navíc čas byl dobrý,“ podotýká Novák.

Rychlobruslařka Erbanová skončila v Soči znovu desátá

Číst článek

Po dojezdu stačil dokonce na třetí místo. Ovšem s vidinou, že medailové umístění se jen těžko dá udržet. „Doufala jsem, že bych mohla zajet čas okolo Christine Nesbittové. Nemůžu si ale stěžovat. Když se podívám na celou sezonu, tak jde o nejlepší letošní čas z evropských ledů,“ tvrdí česká rychlobruslařka.

Už v neděli si své olympijské maximum může Erbanová vylepšit, kdy ji čeká závod na 1500 metrů. Zatím o něm ale nepřemýšlí. „Teď se hlavně těším na to, že si odpočinu. Na dvě pětistovky není nikdo moc zvyklý, a i když je to sprint, tak mi to dalo hodně zabrat,“ dodala Erbanová.

Pavel Petr, Petr Hašek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme