Policie dopadla na Ostravsku gang, který zásoboval černý trh tabákem

Policisté společně s celníky výrazně zasáhli do černého trhu s tabákem na Ostravsku. Ve vazbě skončili tři muži, kteří na několika místech vyrobili minimálně 8 tun řezaného tabáku dovezeného z Rakouska a Itálie. Stát na daních okradli o zhruba patnáct milionů korun.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ostravští policisté a celníci odhalili nelegální výrobnu tabáku | Foto: Celní správa ČR

Podle informací Radiožurnálu kriminalisté objevili i tajnou linku pachatelů ukrytou ve starším domku v Raškovicích na Frýdecko-Místecku. O policejní razii mluví celá vesnice. „Tady se to šíří rychlostí blesku. Byla jsem v šoku, protože ty lidi znám,“ přiznává mladá žena.

„Tady v té chalupě zasahovali,“ ukazuje pán na starší domek s velkou zahradou. Zásah policistů a celníků sledovala prodavačka Jarmila, která pracuje v obchodě naproti. „Stály tady auta celní správy i policajtů. Něco odtamtud vyváželi, protože ve dvoře měly přistavené dva náklaďáky,“ popisuje.

Tři dopadení muži, kteří jsou z různých míst Moravskoslezského kraje, skončili ve vazbě.

„Bylo zahájeno trestní stíhání tří mužů ve věku 37, 45 a 49 let pro zvlášť závažný zločin krácení daně, poplatků a podobné povinné platby. Na všechny tři byla uvalena vazba. Pohybují se v trestní sazbě 5 až 10 let,“ upřesňuje ostravský policista Martin Válek.

Podle Aleše Hrubého z Generálního ředitelství cel působila skupina na území České republiky minimálně rok. „Byla řízená jednou hlavní osobou,“ dodává.

Martin Knitl, Stanislav Janalík Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme