Tomáš Verner končí po patnácti letech, v nadsázce přemýšlí o curlingu

Krasobruslař Tomáš Verner skončil v Soči na jedenáctém místě. Už dlouho dopředu věděl, že jde o jeho poslední závod. Své třetí olympijské hry hodnotí nejlépe ze všech.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Tomáš Verner (uprostřed) po poslední volné jízdě kariéry | Foto: ČTK/AP

Tomáši, jak hodnotíte svoji poslední jízdu v kariéře?

Dobře. Dobře to akorát vystihuje. Nebyla to vynikající jízda, nebyl to průšvih. Dobře je to, co se mi teď honí hlavou. Dopustil jsem se spousty chyb, které rozhodčí neodpouštějí a rozhodně ne tady v elitním závodě, jako je olympiáda. Špička je tak nabitá, že se rozhodčí těší na to, až uděláme chybu, aby měli lehčí rozhodování a mohli nás zařadit dolů, protože nahoře je to hodně namačkané, takže já to hodnotím dobře.

Přehrát

00:00 / 00:00

Po své poslední jízdě mluvil Tomáš Verner s Michalem Jurmanem

Přes chyby, o kterých mluvíte, končíte s osobním rekordem, i když o fous. Ten předchozí byl také zde v Rusku, takže se vám v Rusku daří?

V Rusku se mi daří. Končím sice s osobním rekordem, ale do toho se nepočítaly moje první dva letošní závody, které byly bodově daleko plodnější. 232 bodů je malinko zklamání. V Turíně by to bylo super, ve Vancouveru bych se s tím dokázal ztotožnit a tady to bodově nestačí. Ale pro mě byl ten závod kouzelný a jsem rád, že jsem se rozloučil v takovémhle stylu. Poslední dva roky byly trápení a tohle jako trápení nevypadalo.

Vaše třetí a poslední olympijské hry jsou minulostí. Budete je hodnotit jako nejúspěšnější?

Já nevím, jestli poslední. Třeba se dám na curling. Nevím, kde se dá vstoupit do curlingového týmu, v jakém věku. Ale jsem docela nadaný i na jiné sporty. Samozřejmě ne na všechny, na bradlech to moc neumím. Ale jinak by měla být opravdu moje poslední olympiáda a hodnotím ji zatím nejvíc a pozitivně. A to jsem teprve v půlce. Odjel jsem si svůj závod a těším se na to, jak podpořím zbytek týmu.

Na soutěžním ledě jste strávil 15 let. Dokázal byste je shrnout do jedné hodnotící věty?

Byla to skvělá cesta a stálo to za to.

Michal Jurman, Vojtěch Man Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme