Zámek v Peruci na Lounsku Ústecký kraj nekoupí

Ústecký kraj se do dražby o zámek v Peruci na Lounsku nepřihlásí. Zastupitelé přihlášku do aukce neschválili. Nynější majitel zámku chce za památku zhruba 15 milionů korun. I tak ale musí kraj do zámku investovat zhruba 10 milionů korun do zabezpečení pamětní síně Emila Filly.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Zámek Peruc

Zámek Peruc | Foto: Jana Bryndová

„K zabezpečení musí dojít v každém případě. Tam musíme ještě letos investovat, abychom obnovili výstavu. Pokud se týká zabezpečení, to je odhadováno přes 10 milionů korun,“ upřesnil náměstek ústeckého hejtmana Stanislav Rybák z KSČM.

Pamětní síň Emila Filly, ze které před třemi roky zloději ukradli několik Fillových obrazů, které se našly o měsíc později, ale na zámku zůstane. Je totiž věcným břemenem.

Zámek v minulosti vlastnili Ledeburové nebo Thunové. V 90. letech jej koupil městys Peruc od Národního muzea a v roce 2007 zámek od Peruce koupili britští podnikatelé.

ČRo, Jan Bachorík Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme