Přírodovědecká fakulta je 'baby friendly', pomáhá studujícím rodičům

Olomoucká přírodovědecká fakulta vyšla vstříc studentům a studentkám, kteří jsou současně rodiči. V prostorách svých hlavních budov nabízí zázemí pro přebalování miminek a chystá i koutek pro matky s dětmi.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Rorýsí budky na budově Přírodovědedecké fakulty Univerzity Palackého v Olomouci | Foto: Evžen Tošenovský

Přebalovací pulty jsou dárek studujícím maminkám či tatínkům. Můžou je ale využít i rodiče z řad návštěvníků fakulty, kteří se objevují hlavně v době promocí a dalších slavnostních setkáních.

První přebalovací desky s obrázkem medvídka najdete v hlavní budově fakulty na třídě 17. listopadu v místnosti toalet pro hendikepované v šestém podlaží. Zabloudit nelze, na dveřích je i piktogram.

Přehrát

00:00 / 00:00

O pomoci Přírodovědecké fakulty Univerzity Palackého studujícím rodičům více zjistila Blanka Mazalová

Ve stejném patře zvažuje fakulta také zřídit koutek pro matky s dětmi, který by se mohl stát součástí fakultního informačního centra.

Přebalovaní pulty budou brzo i v holickém areálu. Není ale jediný baby friendly počinek. Přírodovědecká fakulta před dvěma lety otevřela společně s pedagogickou fakultou mateřskou školu.

Denní program dětí je tu pestřejší než obvykle, chlubí se Ivona Bílková, podílejí se totiž na něm odborníci z různých kateder. „Máme tu katedru hudební výchovy, odborníky z výtvarné katedry, také služby z řad psychologie a speciální pedagogiky. Též tu na děti čeká anglický jazyk,“ říká zdejší učitelka.

Přírodovědecká fakulta se snaží nejmladší děti i vzdělávat. Analytičtí chemici vyrážejí například do mateřských školek i s pojízdnými laboratořemi a s nadšenými dětmi provádějí chemické pokusy.

Blanka Mazalová, Vojtěch Man Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme