Muž otrávený metylalkoholem zemřel

Otrávený alkohol si v Česku vyžádal další oběť. V pátek večer zemřel osmapadesátiletý muž z Vysočiny, který byl od minulé neděle hospitalizovaný v nemocnici v Novém Městě na Moravě.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Olomoučtí celníci objevili při rozsáhlých kontrolách kvůli otravám metylalkoholem v jedné z provozoven v Olomouci 113 lahví lihovin bez kolku

Olomoučtí celníci objevili při rozsáhlých kontrolách kvůli otravám metylalkoholem v jedné z provozoven v Olomouci 113 lahví lihovin bez kolku | Zdroj: ČTK

Informaci Českému rozhlasu potvrdila mluvčí vysočinské policie Dana Čírtková. „K přesnému stanovení příčiny úmrtí byla nařízena soudní pitva," upřesnila mluvčí.

Podle ČTK muž pocházel z obce Moravec na Žďársku. Policie už také dopadla údajného pachatele, který měl otrávený alkohol prodávat.

Má se jednat o sedmatřicetiletého muže rovněž ze Žďárska. U zadrženého policie také provedla domovní prohlídky. Během nich našla téměř čtyři tisíce litrů závadného alkoholu, konkrétně jemné vodky se značkou likérky Drak.

Na otravu metanolem zemřelo u nás od září 2012 už 51 lidí. Podle kriminalistů může být v oběhu stále víc než dva tisíce litrů závadného alkoholu.

ČTK, Tomáš Bystrý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme