Za vraždu manželů z Bohumína uložil soud doživotí a výjimečné tresty 30 a 27 let

Trojici mužů obžalovaných z rok staré loupežné vraždy manželského páru z Bohumína na Karvinsku odsoudil dnes Krajský soud v Ostravě k doživotí a výjimečným trestům 30 a 27 let vězení.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Michal Zágora (uprostřed) má za loupežnou vraždu manželů z Bohumína strávit ve vězení 30 let | Zdroj: ČTK

Zavražděného 67letého muže podle obžaloby vylákal k sobě do garáže ve Slezské Ostravě 38letý Michal Zágora, který se s oběťmi znal nejlépe. Soud mu uložil výjimečný trest 30 let vězení.

Přepadení muže a jeho o osm let mladší manželky pak provedli 55letý Jiří Bohdálek a 42letý Lumír Moric. Bohdálek má jít do vězení na 27 let a Moric na doživotí.

Manželský pár obžalovaní zastřelili, poté těla polili chemikálií a zakopali do předem připraveného hrobu. Obzvlášť brutálním způsobem se tak zbavili svědků plánované krádeže peněz z jejich domu.

„Tresty byly ukládány v souladu se závěrečným návrhem státního zástupce. V daném případě se jednalo o chladnokrevnou, promyšlenou vraždu,“ upřesnila zastupující státní zástupkyně Emilie Hrabovčinová. S tím souhlasí také soudce, podle kterého byla vražda předem dobře připravená.

Rozsudek si přišli poslechnout i blízcí obětí. „Je to pořád v nás, člověk se z toho hned tak nedostane,“ svěřil se synovec zavražděných manželů Marek. Doufal v co nejvyšší tresty, stejně jako sousedka zemřelých Anna Maršalíková.

„Byli to strašně hodní lidé, tohle si opravdu nezasloužili. Celý Pudlov z toho byl rozhořčen. Byli to jejich nejlepší kamarádi,“ podotkla.

Lumír Moric dostal za dvojnásobnou vraždu manželského páru z Bohumína doživotí | Foto: ČTK

Trojice odsouzených a státní zástupkyně si nechali lhůtu na rozmyšlenou.

Vrazi chtěli hotovost

Podle výpovědí muži přepadení naplánovali, protože měli velké dluhy a byli ve finanční tísni.

Vytipováno měli několik potenciálních obětí, ale tito lidé měli peníze v bance nebo v nemovitostech, zatímco trojice potřebovala finanční hotovost. Právě u zavražděného muže si byli jisti, že hotovost bude mít.

Zágora u soudu tvrdil, že podle původního plánu chtěli muže pouze přimět, aby jim prozradil, kde má schované peníze. Jeho vražda ani vražda jeho manželky údajně nebyla plánována.

Do garáže si ale odsouzení připravili například beton, louh, pouta či pásky, které údajně měli sloužit k zastrašení přepadeného muže. Trojice očekávala, že by v jeho domě mohlo být až 5 milionů korun.

Policie po manželích pátrala dva týdny poté, co jejich zmizení ohlásila jejich dcera. Podle policistů byli pachatelé naprosto přesvědčeni, že těla policie nenajde.

Nejnižší, ale přesto výjimečný trest 27 let odnětí svobody si za vraždu starší dvojice z Bohumína vyslechl Jiří Bohdálek (uprostřed) | Foto: ČTK

ČTK, Jana Jeckelová, Simona Bartošová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme